خیرین کرمانشاهی ۱۳ میلیارد ریال برای مقابله با کرونا کمک کردند

کرمانشاه- ایرنا- مدیر مشارکت‌های مردمی با امور خیرین دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: تا پایان سال ۹۸ خیرین سلامت ۱۳ میلیارد ریال به منظور مقابله با کرونا به سیستم درمانی استان کمک کردند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی روز یکشنبه به نقل از دکتر مسعود قلعه سفیدی افزود: با همت عالی خیرین نیک اندیش استان کرمانشاه، طی کمتر از یکماه از شیوع این بیماری تا ۲۹ اسفند مبلغ ۱۳ میلیارد ریال توسط خیرین سلامت، صنایع، اتاق بازرگانی و سمن ها برای خرید تجهیزات پزشکی، تجهیزات حفاظتی کادر درمان، محلول ضدعفونی و بسته های حمایتی هزینه شد.
وی افزود: در روزهای سخت مقابله با شیوع ویروس کرونا همراهی، همدلی و همیاری سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت نویدبخش آینده ای روشن است و حضور خودجوش و داوطلبانه این عزیزان باعث گردید، صحنه های زیبایی از یکدلی و مهربانی را از مردم با فرهنگ استانمان شاهد باشیم.
مدیر مشارکت های مردمی با امور خیرین دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهارداشت: از حضور ارزشمند خیرین بزرگوار تقدیر و تشکر می کنم، امیدوارم که با استفاده از ظرفیت و مشارکت این عزیزان بتوانیم به سهم خود باری از دوش زحمت کشان حوزه سلامت برداریم.
به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تاکنون ۱۶۸ نفر در استان کرمانشاه به بیماری کرونا مبتلا شده اند که ۱۶ نفر از آنان جان خود را از دست دادند.
از ابتدای شناسایی ویروس کرونا تاکنون ۲۰ هزار ۶۱۰ و نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در مجموع یک هزارو ۵۵۶ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و هفت هزار و ۶۳۵ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار و با گسترش به اکثر کشورها به یک بحران جهانی تبدیل شده است.