شهباز شریف: لغو تحریم‌های ضدایرانی موضع مشترک دولت و اپوزیسیون پاکستان است

اسلام‌آباد - ایرنا - رییس حزب مسلم لیگ نواز به عنوان دومین حزب بزرگ سیاسی در پاکستان اعلام کرد که ما خواستار لغو تحریم‌های ناعادلانه علیه ملت ایران هستیم و اپوزیسیون پاکستان در کنار دولت در این زمینه نقش آفرینی خواهد کرد.

"شهباز شریف" برادر نواز شریف نخست وزیر پیشین پاکستان که رهبری اپوزیسیون در مجلس پاکستان را نیز برعهده دارد، روز یکشنبه در نامه‌ای به "سید محمد علی حسینی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، نسبت به مشکلات پیش روی مردم ایران در مبارزه با ویروس کرونا ابراز اندوه کرد.

وی در این نامه به شاعر نامدار ایرانی سعدی بزرگ اشاره کرد و نوشت: بنی‌آدم اعضای یک پیکرند   که در آفرینش ز یک گوهرند / چو عضوی به‌درد آورَد روزگار  دگر عضوها را نمانَد قرار.

شهباز شریف افزود: حزب مسلم لیگ نواز از دولت پاکستان می‌خواهد که موضوع لغو تحریم‌های ناعادلانه علیه ایران را در مجامع بین المللی مطرح کند.

وی افزود: ما همبستگی با ملت ایران و کمک به آنان را وظیفه خود می‌دانیم و اطمینان می‌دهیم که در کنار دولت پاکستان برای کمک به لغو تحریم‌ها نقش آفرینی خواهیم کرد.

رهبر اپوزیسیون پاکستان ضمن ابراز همبستگی با ملت ایران تاکید کرد: کشورهای اسلامی نیز باید ضمن اعلام همبستگی با برادران ایرانی، می‌بایست برای کمک به این کشور وارد صحنه شوند.

وی افزود: حس انسان دوستانه، قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل ایجاب می‌کند که باید با مردم ایران همبستگی شود.

شهباز شریف تاکید کرد: حزب مسلم لیگ نواز، تحریم‌های ایران را غیر قابل قبول و اقدام غیرضروری می‌داند و قویاً معتقد است که این وضعیت مبارزه کرونا در ایران را با چالش جدی روبه رو ساخته است.

رییس حزب مسلم لیگ نواز روزهای اخیر نیز در یک پیام توییتری با تبریک فرا رسیدن سال جدید شمسی و عید نوروز به ملت ایران، گفت: ما به پزشکان و پرستاران در خط مقدم مبارزه با کرونا در ایران ادای احترام می‌کنیم.
وی گفت: عید امسال در حالی فرا رسید که مردم ایران با مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا روبه رو هستند و ما امیدواریم جمهوری اسلامی از این بحران سربلند بیرون خواهد آمد.

بر اساس اعلام روز گذشته سخنگوی وزارت بهداشت، تاکنون ۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۵۵۶ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۷ هزار و ۶۳۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =