مشاوره پزشکی رایگان به بیماران در عراق

بغداد – ایرنا – شماری از پزشکان عراق برای پویش «سهم من از مهار کرونا» و تشویق مردم به ماندن در خانه و جلوگیری از همه گیری ویروس کرونا، در حرکتی انسان دوستانه مشاوره پزشکی رایگان به بیماران را از طریق شبکه های اجتماعی آغاز کردند.

تعدادی از پزشکان به صورت خودجوش و برخی با هماهنگی انجمن های پزشکی استان ها این اقدام انسان دوستانه برای رسیدگی به بیماران را از طریق شبکه های اجتماعی و تماس تلفنی آغاز کرده اند.
در استان مرزی واسط واقع در شرق عراق پزشکان با هماهنگی انجمن پزشکان این استان طرح مشاوره پزشکی رایگان را از طریق تلفن همراه کلید زدند.
این انجمن در بیانیه ای از همه بیماران که در این شرایط قادر به خروج از منزل نیستند خواسته است که در ساعات مشخصی از روز با پزشکان متخصص تماس گرفته و راجع به بیمارهایی که دارند، مشاوره درمانی بگیرند.
در دیگر استان های عراق نیز جمعی از پزشکان متخصص به صورت خودجوش اقدام به این کار انسان دوستانه کرده اند.
تخصص های مختلفی شامل قلب، اعصاب و روان، کودکان، ریه، کلیه، داخلی، گوش و حلق و بینی و دیگر تخصص های مختلف در این اقدام بشردوستانه وجود دارند که بیماران می توانند به صورت رایگان در ساعات خاصی از روز با پزشکان متخصص تماس بگیرند.
در زمان حاضر داروخانه ها به دلیل نیاز مردم به داروهای احتمالی به صورت نوبتی در شهرهای مختلف عراق باز هستند.
ویروس کرونا با وجود همه تهدیدها و خطرهایی که داشته و زندگی عمومی را در عراق فلج کرده اما به نوعی روح همیاری و همکاری را در جامعه تقویت کرده است.
عراق از جمله کشورهایی است که همچنان مبتلایان جدید در آن به ثبت می رسد و تاکنون 17 نفر در اثر این ویروس جان خود را از دست داده اند.
تعداد مبتلایان به این ویروس بر اساس آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت عراق 214 نفر است و به دلیل اینکه افراد مسن و اشخاصی که از بیمارهای مزمن رنج می برند بیشترین قربانیان احتمالی ابتلا به این ویروس هستند، بر همین اساس پزشکان عراق، طرح مشاوره رایگان را از طریق تلفن همراه و شبکه های اجتماعی آغاز کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =