شمار بیماران مبتلا به کرونا در تکاب به ۴ نفر کاهش پیدا کرد

مهاباد- ایرنا- فرماندار تکاب گفت: از ۱۷ بیمار مبتلا به کرونا در این شهرستان تنها چهار بیمار در بیمارستان بستری و تحت درمان هستند.

محمود زمانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۳ بیمار مبتلا به کرونا در این شهرستان نیز که پیشتر در بیمارستان شهدای این شهرستان بستری بودند، ترخیص شده‌اند و حال عمومی مساعدی دارند.

وی با بیان اینکه بیماران کرونایی ترخیص شده نیز تحت مراقبت و پایش قرار دارند اظهار داشت: در ۲ روز گذشته هیچ مورد مثبت ابتلا به بیماری کرونا در تکاب ثبت نشده و تست‌های کرونا موارد مشکوک این شهرستان منفی بوده است.

زمانی بیان کرد: هیچ مورد فوتی بر اثر بیماری کرونا در تکاب گزارش نشده و تست کرونا فرد مشکوک فوت‌شده چند روز گذشته در این شهرستان نیز منفی بود.

فرماندار تکاب با قدردانی از اقدامات ستاد پیشگیری از شیوع کرونا و همراهی مردم در مقابله با این بیماری ادامه داد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور ۱۷ نفر در این شهرستان به این بیماری مبتلا شده‌اند که امیدواریم روند بهبودی و ترخیص آنان از بیمارستان ادامه‌ داشته‌باشد.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ۲ هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

طبق آخرین آمار، ۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک هزار و ۵۵۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا درآذربایجان‌غربی ۳۹۵ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۲۷ نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =