۲۸۲ پرواز داخلی و ۶۵ پرواز خارجی فرودگاه شیراز لغو شد

شیراز- ایرنا- مدیر روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های استان فارس گفت: از ۲۵ اسفند ۹۸ تا دوم فروردین‌ماه جاری ۲۸۲ پرواز داخلی و ۶۵ پرواز خارجی فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز به دلیل شیوع کرونا لغو شد.

احسان استوار، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر افزایش تعداد پروازهای فرودگاه شیراز در این ایام و با توجه به شیوع ویروس کرونا افزود: این اخبار به هیچ وجه صحت ندارد چرا که لغو این پروازها سبب کاهش تردد ۳۳ هزار و ۲۲۹ مسافر داخلی و هشت هزار و ۴۸۱ مسافر خارجی در این استان شد که بیانگر کاهش ۷۱ درصدی مسافران داخلی و کاهش ۹۸ درصدی مسافران خارجی در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.
او ادامه داد: بر اساس آمار در مجموع در اسفند پارسال شاهد لغو ۸۰۰ پرواز داخلی و ۲۲۷ پرواز خارجی بودیم که کاهش اعزام و پذیرش ۹۸ هزار مسافر داخلی و ۳۰ هزار مسافر خارجی را به دنبال داشت.
وی درباره اقدامات کشورها مبنی بر خروج اتباع‌شان از کشورهای درگیر با ویروس کرونا هم گفت: وزارت امور خارجه ایران به منظور خروج و انتقال هموطنانی که در کشورهای حوزه خلیج فارس اقامت دارند با هماهنگی سفارتخانه‌های ذی‌ربط در کشورهای مربوط اقدام به هماهنگی برای پروازهای موردی یک‌طرفه کرد که تمام مسافران این پروازها پس از بررسی‌های پزشکی و صدور شناسنامه بهداشتی وارد کشور می‌شوند.                               
استوار، تعطیلی فرودگاه‌های کشور را در حیطه اختیارات شورای امنیت ملی دانست و افزود: فرودگاه بین‌المللی شیراز برای اکثر پروازهای عبوری از فضای کشور به عنوان فرودگاه احتیاطی فرود اضطراری است و باید به صورت ۲۴ ساعته در ۳۶۵ روز سال عملیاتی باشد.
مدیر روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های استان فارس اضافه کرد: خط مشی صنعت هوانوردی کشور نیز همسو با سیاست‌های کمیته اجرایی مبارزه با کرونا توصیه به پرهیز شهروندان از انجام سفر است و ماندن در خانه توصیه می شود.
وی اظهار داشت: با اجرای دستورالعمل‌های خاص مرتبط با پیشگیری از شیوع بیماری تاکنون هیچ موردی از ابتلا به این بیماری در فرودگاه بین‌المللی شیراز مشاهده نشده است.
بر اساس اعلام معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تا روز شنبه دوم فروردین ۱۴ نفر در استان فارس جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌اند و با شناسایی ۲۲ مورد جدید، شمار مبتلایان کرونا در این استان نیز به ۴۷۹ نفر رسیده است.
همچنین بر اساس آمار این معاونت، تاکنون ۱۵۶ نفر  با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده و ۴۹ درصد از مبتلایان در استان فارس در بیمارستان بستری هستند و ۳۲ درصد از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =