مجتمع‌های تجاری مشهد تعطیل شدند

مشهد- ایرنا- رییس اتاق اصناف مشهد گفت: طبق بخشنامه جدید این اتاق به منظور پیشگیری و مقابله با انتشار ویروس کرونا، همه مجتمع های تجاری مستقر در این شهر مکلف به تعطیلی هستند.

محمود بنانژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اینک بیش از ۹۵ درصد مجتمع‌های تجاری این شهر به منظور پیشگیری و مقابله با کرونا تعطیل هستند و بقیه نیز مکلف به تعطیلی شده‌اند.

وی اظهار داشت: براساس بخشنامه‌های نخستی که اتاق اصناف مشهد به همه صنوف ابلاغ کرد از ابتدای فروردین ماه همه صنوف این شهر به جز صنوف مرتبط با مواد غذایی، نانوایی‌ها، سوپرمارکتها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی و میوه‌فروشی‌ها ملزم به تعطیلی شدند.

رییس اتاق اصناف مشهد گفت: خوشبختانه صنوف از این بخشنامه پیروی کرده و بیش از ۸۵ درصد از آنها در روزهای اخیر برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تعطیل کرده اند.

بنانژاد افزود: حوزه نظارت و بازرسی این اتاق به همراه اداره اماکن عمومی هر روز گشتهای مشترکی را در سطح شهر انجام داده و به واحدهایی که اقدام به تعطیلی نکرده‌اند تذکرات لازم را می‌دهند.

تاکنون چهار هزار و ۲۲۱ بیمار مبتلا به عفونتهای حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستانهای استان خراسان رضوی بستری شده و تحت معالجه قرار گرفته اند که دو هزار و ۵۰۷ نفر از کل بیماران مشکوک به کرونا در خراسان رضوی مربوط به مشهد و ۱۲ شهرستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده اند.

بر اساس آخرین آمار رسمی، شمار مبتلایان قطعی به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا که نوع بسیار حاد عفونت تنفسی و یک بیماری نوپدید همه‌گیر است در استان خراسان رضوی ۸۱۶ نفر گزارش شده است.
تعداد جانباختگان استان خراسان رضوی بر اثر بیماری کرونا که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت شده نیز  ۸۵ تن است.

۹۶ اتحادیه با بیش از ۱۰۵ هزار و ۶۰۷ واحد صنفی در شهر مشهد فعال است و ۴۰ مجتمع تجاری نیز در این شهر وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =