ورود مسافران نوروزی به کرمانشاه 60 درصد کاهش یافت

کرمانشاه-ایرنا-سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا کرمانشاه اعلام کرد: میزان ورود مسافران نوروزی به استان کرمانشاه حدود ۶۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

مسعود بهرام‌نژاد روز یکشنبه در حاشیه بازدید از ایستگاه های کنترل سلامت در پلیس راه بیستون در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تمام مراکز گردشگری اقامتگاه های کرمانشاه در ایام نوروز به دستور استاندار تعطیل هستند و تاکنون هیچ مسافری به قصد گردشگری وارد این استان نشده است.
وی افزود: تمام مسافران نوروزی که تاکنون وارد کرمانشاه شده‌اند قصد دیدار با اقوام خود را دارند و عموما کرمانشاهی های مهاجرت کرده هستند.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا کرمانشاه تصریح کرد: براساس برآوردهای انجام شده حجم ورود مسافران به استان کرمانشاه تا امروز نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۶۰ درصد کاهش یافته است.
مدیرکل حوزه استاندار کرمانشاه توضیح داد: براساس تحقیقی که از افراد مبتلا به کرونا در کرمانشاه انجام شده است بیش از ۵۰ درصد آنان یا به استان‌های پرخطر سفر کرده و میزبان مهمانانی از این استان‌ها بودند.
بهرام نژاد با بیان اینکه از مردم تقاضا داریم که در این ایام نه به مسافرت بروند و نه میزبان مسافران نوروزی باشند، افزود: تاکنون بخش اعظمی از مردم به منظور مقابله با بیماری کرونا همکاری خوبی دارند و به توصیه های عنوان شده عمل می کند.
وی گفت: در صورتی که مردم همچنان توصیه ها را رعایت کنند می توانیم بحران کرونا را با موفقیت و کمترین آسیب را پشت سر بگذاریم.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در رابطه با کنترل بهداشتی در ورودی های استان، گفت: براساس تصمیمات اتخاذ شده در نقاطی که حساس است گیت‌های نظارتی به جای پلیس راه ها به نقاط مرزی با استان های همجوار منتقل خواهند شد.
بهرام نژد افزود: در این گیت‌ها کادر درمانی ارتش و هلال احمر ضمن انجام تست های غربالگری، محدودیت های را نیز برای تردد مسافرین اعمال خواهند کرد.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه با تاکید بر اینکه تمام دستگاه ها برای مقابله با کرونا پای کارآمده اند، یادآور شد: دستگاه های اجرایی به عنوان پشتیبان کادر بهداشتی درمانی استان از همه ظرفیت ها استفاده خواهند کرد.
بهرام نژاد عنوان کرد: کمیته نظارت بر اجرای مصوبات و عملکرد دستگاه های اجرایی فعالیت کلیه نهادها را برای خدمتگزاری به مردم و حفظ سلامت عمومی ارزیابی خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تا کنون ۱۶۸ نفر در استان کرمانشاه به بیماری کرونا مبتلا شده اند که ۱۶ نفر از آنان جان خود را از دست دادند.
از ابتدای شناسایی ویروس کرونا تاکنون ۲۰ هزار ۶۱۰ و نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در مجموع یک هزارو ۵۵۶ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و هفت هزار و ۶۳۵ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار و با گسترش به اکثر کشورها به یک بحران جهانی تبدیل شده است.