مردم هشدارها را برای قطع زنجیره انتقال کرونا جدی بگیرند

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان با بیان اینکه وضعیت ویروس کرونا مستمر رصد می شود گفت: مردم هشدارها را برای قطع زنجیره انتقال جدی بگیرند و در خانه بمانند.

فتح الله حقیقی شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا افزود: روند ابتلا به بیماری کرونا در استان زنجان با شیب ملایم در حال افزایش است و تا کنون از جمعیت یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفری استان ۶۴۵ هزار نفر در طرح غربالگری کرونا ثبت نام کرده اند و ما جز استانهای موفق در اجرای این طرح هستیم.

وی تاکید کرد: باید باقی مانده جمعیت استان هم در طرح غربالگری کرونا شرکت کنند که البته مورد تاکید ما شهروندان زنجانی است.
استاندار زنجان با بیان اینکه با اقدامات و تمهیدات اندیشیده شده سه هفته ابتلا به کرونا ویروس در استان به تاخیر افتاد و با آمادگی به مقابله با آن رفتیم گفت: از ۱۴ اسفند تا به امروز در مجموع هزارو۵۰ نفر در بیمارستانهای استان بستری شدند که از این تعداد ۷۴۵ نفر ترخیص شده اند.
استاندار زنجان اظهار داشت: از میزان بستری شدگان در بیمارستانها ۳۶۶ نفر طبق اعلام آزمایشگاه‌ها کرونا مثبت بودند که از این تعداد ۲۴۳ نفر مرخص شدند و فقط ۱۰۰ نفر در بیمارستانها بستری‌ شده اند.
وی یادآورشد: طبق اعلام ستاد ملی کرونا تا به امروز ۲۳ نفر در استان زنجان بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرده اند.
استاندار زنجان با قدردانی ازکسانی که عید را امسال در خانه ها ماندند گفت: آمارهای ما نشان میدهد از ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ تا اول فروردین ۱۳۹۹ میزان ترددها در محورهای مواصلاتی استان ۹۰ درصد در مقایسه با سال قبل کاهش یافته است.
حقیقی با بیان اینکه دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا لازم الاجراست افزود: اولویت ما در حال حاضر تجهیز مراکز درمانی و نقاهتگاهی و تامین اقلام مورد نیاز کادر درمانی است .
استاندار زنجان همچنین بر کنترل منظم و دقیق ورودی های استان توسط هلال احمر، بسیج و نیروی انتظامی تاکید کرد.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان تاکنون ۳۹۴ نفر در استان زنجان به بیماری کرونا مبتلا شده و ۲۵ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده و یک هزار بیمار مشکوک به این بیماری نیز در بیمارستان های استان بستری شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =