خط تولید الکل ۹۰ درصد در استان سمنان افتتاح شد

سمنان- ایرنا- مدیر تعاون روستایی استان سمنان گفت: خط تولید الکل ۹۰ درصد با ظرفیت تولید روزانه یک تن الکل در استان سمنان راه‌اندازی شد.

احسان عباسپور روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: با راه‌اندازی خط تولید الکل با کمک اداره‌کل تعاون روستایی استان سمنان نیاز استان به الکل به عنوان محلول ضدعفونی کننده برای مقابله با ویروس کرونا تامین خواهد شد.

وی ادامه داد: خط تولید الکل ۹۰ درصد در استان سمنان با سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیارد ریالی در شاهرود راه‌اندازی شده و مواد اولیه برای تولید الکل نیز از کارخانه قند شاهرود تامین می‌شود.

وی بیان کرد: افزایش ظرفیت تولید الکل در این کارخانه تا چهار تن وجود دارد و در زمان حاضر بیش از یک تن الکل تولید و تحویل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود شد.

مدیر تعاون روستایی استان سمنان تصریح کرد: در زمان حاضر این واحد تولیدی الکل با معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود طرف قرارداد شده و توزیع الکل توسط این معاونت انجام می‌شود.

از ظهر دیروز ۹۶۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر رسید،تعداد مبتلایان استان در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به روز پیشین خود تغییری نداشت.

علیرضا رییسی معاون وزیر بهداشت در آخرین گزارش خود تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان سمنان را ۶۴۵ نفر عنوان کرده بود.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.