هشدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نسبت به افزایش مبتلایان کرونا

بجنورد-ایرنا- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی و بهداشتی خراسان شمالی گفت: بازگشت کارگران مهاجر از استان‌های پرخطر به لحاظ کرونا، سبب افزایش شیوع این بیماری در این استان شده است.

 دکتر سیداحمد هاشمی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از نگرانی های ما، کارگرانی است که برای کار، به تهران و یا استان های شمالی مهاجرت کرده و اکنون به استان بازگشته اند، البته در این زمینه مراقبت های لازم انجام می شود.

وی افزود: یکی از شهرستان هایی که بیشترین تاثیر را از بازگشت کارگران مهاجر دارد، شهرستان مرزی راز و جرگلان است.

وی خاطرنشان کرد: در راز و جرگلان، تاکنون مورد مثبتی از کرونا گزارش نشده است اما پیش بینی می شود در روزهای آتی، موارد ابتلا به این بیماری در این منطقه گزارش شود.

وی گفت: خانه های بهداشت در روستاها، نسبت به خطرات بازگشت کارگران توجیه شده اند و در جاهایی که امر، بر شیوع تاثیر گذار است، به ویژه راز و جرگلان، نیروهای بسیج محلات، خانه بهداشت و دهیاری ها، همکاری دارند تا این افراد شناسایی شوند.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: سلامت این افراد، رصد می شود و در صورت شناسایی علائم بیماری، مراقبت های لازم انجام می شود و افراد، قرنطینه خانگی داده می شوند.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان مرزی راز و جرگلان، شرایط خاص دارد، تا یک ماه پیش، تردد خارج از استان در این منطقه، بسیار کم بود و به همین دلیل، بیماری در این شهرستان دیرتر نمود می یابد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی و بهداشتی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: با بازگشت کارگران از خارج استان، احتمال می رود در هفته جاری، مواردی از کرونا در این شهرستان گزارش شود.

بر اساس آخرین آمار،  شمار مبتلایان ویروس کرونا در استان خراسان شمالی ۱۳۹ نفر و تعداد جانباختگان این بیماری ۱۴ نفر اعلام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =