تلاش بی‌وقفه برای تولید مواد ضدعفونی‌ در فارس

شیراز- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس وضعیت این استان را در تولید مواد ضدعفونی‌کننده مناسب توصیف کرد و افزود: روند تولید مواد ضدعفونی‌کننده در مقایسه با هفته‌های گذشته بهبود یافته است و در ادامه بهتر نیز خواهد شد.

حمیدرضا ایزدی یکشنبه سوم فروردین‌ماه در گفت‌وگو با ایرنا بیان داشت: در این زمینه، کارخانه الکل فسا به چرخه تولید وارد شده است و به‌زودی نیز کارخانه الکل سپیدان راه‌اندازی خواهد شد که این دو واحد تولیدی، مواد اولیه کارخانه‌های ضدعفونی‌کننده را تامین می‌کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به اینکه در حوزه تولید ماسک نیز اقدامات مهمی صورت گرفته است، اظهار کرد: در تاریخ ۲۹ اسفندماه یکی از کارخانه‌های تولید روکش صندلی خودرو با اخذ مجوز علوم پزشکی به تولید ماسک تغییر خط داده است، هدف نهایی این کارخانه تولید روزانه ۴۰ هزار تا ۵۰ هزار عدد ماسک است که تا چند روز آینده محقق می‌شود؛ هم‌اکنون نیز با تامین مواد اولیه موفق به تولید ۲۵هزار عدد ماسک شده است.

ایزدی عنوان کرد: با بهره‌گیری از امکانات شرکت شیراز پوپلین در بخش نساجی و همچنین اخذ مجوز از علوم پزشکی، این کارخانه که از دستگاه‌های مجهزی همچون برش لیزری برخوردار است نیز تغییر خط داده است که تولید آن در حال حاضر ۳۰هزار عدد ماسک در روز  است و به بیش از این میزان نیز خواهد رسید.

وی ادامه داد: افزون بر این‌ها، یکی از کارخانه‌های واقع شهرک صنعتی شیراز اقدام به طراحی خط تولید اتوماتیک تولید ماسک کرده است و در هفته جاری به چرخه تولید وارد می‌شود و قادر به تولید روزانه ۱۰هزار عدد ماسک است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با بیان اینکه وضعیت تولید اقلام بهداشتی به ویژه ماسک، در چند روز آینده بهتر خواهد شد، ابراز داشت: تمام تولیدات در حوزه‌ ضدعفونی و ماسک در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌گیرد و توزیع آن‌ها در بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و داروخانه‌ها برای عرضه عمومی بر عهده این‌ نهاد است.

کمبودی در زمینه عرضه میوه‌های تنظیم بازار وجود ندارد

ایزدی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت تامین میوه تنظیم بازار نیز اشاره کرد و ابراز داشت: میوه تنظیم بازار شامل سیب و پرتقال، فراوان خریداری شده است و از ۲۶ اسفند ۹۸ با قیمت مصوب کشوری در بازار توزیع شده است.

وی با بیان اینکه انبارهای فارس در حال حاضر مملو از میوه‌های تنظیم بازار شب عید است، گفت: هیچ مشکلی در توزیع این میوه‌ها وجود ندارد و در حال حاضر نیز پخش آن‌ها به‌صورت روزانه در ۱۲۰ نقطه شهر شیراز در حال انجام است و در شهرستان‌ها نیز به صورت مطلوب عرضه می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس درباره تامین برنج تنظیم بازار نیز ابراز داشت: پیش از عید مجوز سهمیه استان فارس را از ستاد تنظیم بازار کشور اخذ کردیم که سهمیه‌ای شایان توجه است و هم‌اکنون نیز با قیمت مصوب در حال توزیع در بازار است.

ایزدی با اشاره به اینکه در سال گذشته گام‌های مهمی برای تحقق شعار رونق تولید در فارس برداشته شده است، افزود: یکی از برنامه‌های اصلی این سازمان، با توجه به شعار رونق تولید در سال گذشته راه‌اندازی واحدهای راکد تولید بوده است، در همین زمینه برای نخستین بار، کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید کشور را در شیراز برگزار کردیم که مصوبات بسیار خوبی حاصل آن بوده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان دو بار در هفته برگزار می‌شود و تعاملات بسیار مطلوبی بین بانک‌ها، مدیران دستگاه‌های اجرایی و زیرساختی وجود دارد.  

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با بیان اینکه جهش‌های بزرگی نیز در راه‌اندازی واحدهای تولیدی داشته‌ایم اظهار کرد: طرح‌های تاثیرگذاری در حوزه اشتغال، سرمایه‌گذاری و معدن در استان فارس آماده بهره‌برداری است که پیش از این قرار بود با حضور ریاست جمهوری افتتاح شود و امیدواریم در سال جاری بتوانیم با افتتاح آن‌ها خبرهای خوبی برای مردم استان فارس داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =