معاون استانداری یزد: مسوولان نسبت به مهار کرونا اهتمام دارند

یزد- ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد گفت: با شیوع بیماری کرونا و تعبات ناشی از گسترش آن بر بخش بهداشت ، درمان و سایر فعالیت‌های اقتصادی ، مسوولان استان در مهار این ویروس اهتمام جدی دارند.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری یزد، محسن صادقیان در بازدید از اسقرار تونل ضد عفونی در فرودگاه یزد افزود: تصمیمات ستاد کرونا در پیشگیری از انتشار این ویروس از سوی دستگاه های اجرایی در حال انجام است.

به گفته وی یکی از مبادی اصلی ورودی مسافران فرودگاه است و با توجه به تعداد افراد ورودی و خروجی، رعایت موارد بهداشتی برای ضدعفونی وسایل همراه آنها اهمیت زیادی دارد.

وی اظهارداشت: چندی قبل تونل‌ یادشده در ورودی و خروجی فرودگاه نصب شد و یکی از مزایا، این است تجهیزاتی که برای ساخت آن استفاده شد ، توسط یکی از شرکت های دانش بنیان داخلی طراحی و ساخته شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد اظهارداشت: با توجه به توضیح مسوولان محلول مورد استفاده برای ضدعفونی در این تونل تاییدیه سازمان غذا و داروی کشور را دارد و این کار کمتر از یک دقیقه انجام می شود.

به گفته صادقیان پس از بررسی کیفیت کار از سوی دانشگاه علوم پزشکی یزد، تونل یادشده در پایانه مسافربری و ایستگاه راه آهن نصب می شود و کمک بسیاری در کنترل و مبارزه با انتشار ویروس کرونا خواهد داشت.

همچنین سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در یزد شنبه شب گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۱ نفر در استان مبتلا به این ویروس  شدند که از این تعداد ۵۲ مورد مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است .

ابراهیم سلمانی با بیان اینکه در این مدت ۲ هزار و ٨٤ نفر با علایم تنفسی در بیمارستان های استان بستری شدند،  از جان باختن ٦١ نفر از مبتلایان به کرونا خبر داد که ۲ نفر مربوط به شبانه روز گذشته است .

به گفته وی همچنین هزار و ١٧٠ (۵۶ درصد) نفر از بیماران از زمان شیوع ویروس کرونا در استان بهبود یافتند و از بیمارستان ها ترخیص شدند.

تعداد بهبود یافتگان تا ساعت ۱۴ دیروز (شنبه) نسبت به ۲۴ ساعت گذشته قبل ۲ درصد افزایش دارد.

سلمانی از از مردم استان خواست برای قطع زنجیره انتقال این بیماری، از دید و بازدیدهای عید و سفرهای نوروزی خودداری کنند و در خانه ها بمانن

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =