پیرانشهر پربارش‌ترین شهر آذربایجان‌غربی در شبانه‌روز گذشته

مهاباد- ایرنا- کارشناس اداره هواشناسی مهاباد گفت: پیرانشهر با ۲۷ میلی‌متر بارندگی پربارش‌ترین شهر آذربایجان‌غربی در شبانه‌روز گذشته بود.

اسماعیل دباغ‌ساز روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با ورود سامانه بارشی از اوایل هفته جاری، بارش‌ها در بیشتر مناطق استان تداوم داشته و در شبانه‌روز گذشته پیرانشهر و سردشت به ترتیب با ۲۷ و ۱۸ میلی‌متر بارندگی پربارش‌ترین شهرهای استان بودند.

وی اضافه کرد: این سامانه بارشی تا اواخر امروز در استان فعال بوده و از روز دوشنبه به تدریج از استان خارج می‌شود که با خروج آن دمای هوا به طور میانگین چهار تا ۶ درجه سانتی‌گراد افزایش پیدا می‌کند.

کارشناس اداره هواشناسی مهاباد گفت: طی شبانه‌روز گذشته چالدران با حداقل دمای منفی سه درجه سانتی‌گراد سردترین شهر و پلدشت با حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین شهر آذربایجان‌غربی بود. 

وی بیان کرد: در این مدت دمای هوای ارومیه بین ۲ و ۹ درجه سانتی‌گراد و هوای مهاباد نیز بین ۲ و ۱۱درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود و مقدار بارش در این ۲ شهر به ترتیب ۲ و ۱۱ میلی‌متر ثبت شد.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.

بارش‌های استان از شهریورماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =