بعثت پیامبر اکرم (ص) نقطه عطف اتحاد امت اسلام است

بندرعباس- ایرنا- عید مبعث پیامبراکرم(ص) سرآغاز هدایت و سعادت بشر و نقطه عطف اتحاد مسلمانان است.

استاندار هرمزگان در پیامی به مناسبت ۲۷ رجب المرجب عید مبعث حضرت محمد(ص) به عنوان بزرگترین اعیاد اسلامی اظهارداشت: مبعوث شدن حضرت محمد(ص) به پیامبری سرآغاز راه دین مبین اسلام است.

در پیام فریدون همتی آمده است: خداوند متعال در این روز حضرت محمد مصطفی(ص) را به پیامبری برگزید تا ایشان آخرین و کامل‌ترین دین الهی را به بشریت ابلاغ و معرفی کند.

دراین پیام اضافه شده است: پیامبر بزرگوار اسلام با اتکا به قدرت لایزال الهی این مسیر را آغاز نمود و با گستراندن دین اسلام در سراسر گیتی به بهترین شکل ممکن رسالت خود را به سرانجام رساند.

در ادامه این پیام آمده است: امت اسلامی با تمسک به آموزه‌های نورانی و وحدت‌آفرین پیامبر بزرگوار اسلام(ص) می‌تواند راه سعادت و تعالی را طی کند و روز خجسته و مبارک عید مبعث از نقاط عطف اتحاد مسلمانان است.

استاندار هرمزگان افزوده است: فرا رسیدن عید سعید مبعث را به مسلمانان سراسر عالم، ملت مسلمان ایران و به ویژه مردم مومن استان هرمزگان را تبریک گفته و امیدوارم همگان از عنایات حضرت محمد(ص) بهره مند شوند.

حضرت محمد مصطفی (ص) در روز ۲۷ رجب سال ۴۰ عام الفیل، همزمان با سال ۱۳ پیش از هجرت پیامبر اکرم (ص)، در غار حرا، از سوی خدا به پیامبری نائل و مامور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد، یکتاپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند.

مسلمانان سراسر جهان سالروز مبعث حضرت رسول اکرم(ص)، این رویداد مهم تاریخ جهان اسلام را به عنوان یکی از عیدهای بزرگ جشن می گیرند و همواره آن را پاس می دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها