۵ فروردین ۱۳۹۹، ۹:۵۷
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83723428
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تردد و تصادفات جاده‌ای نوروز ۹۹ در سمنان ۵۰ درصد کاهش یافت

سمنان- ایرنا- رییس پلیس راه استان سمنان گفت: تصادفات و ترددهای جاده‌ای از بیست و پنجم اسفند ۹۸ تا سوم فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافت.

سرهنگ تقی کبیری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: همه ساله طرح نوروزی به منظور کاهش تصادف‌های جاده‌ای از بیست و پنجم اسفند آغاز می‌شود و تا پانزدهم فروردین ادامه می‌یابد.

رییس پلیس راه استان سمنان ادامه داد: از بیست و پنجم اسفند تا سوم فروردین سه نفر و در مدت مشابه سال گذشته ۶ نفر در جاده‌های استان سمنان بر اثر تصادف‌های رانندگی جان باختند.

وی  یادآور شد: علاوه بر فوتی در صحنه تصادف، سرنشینان مصدوم خودرو که در بیمارستان فوت می‌کنند نیز در آمار تصادفات فوتی درنظر گرفته می‌شود.

کبیری اضافه کرد: کاهش تصادف‌ها و تردد در محورهای مواصلاتی استان سمنان نشان می‌دهد شهروندان توصیه‌های بهداشتی به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا را جدی گرفته و در خانه‌ها ماندند.

وی بیان کرد: ۶۰ تیم پلیس برای تامین نظم و امنیت جاده‌ها از بیست و پنجم اسفند در محورهای مواصلاتی استان سمنان مستقر شدند که این ۶۰ تیم مجهز به ۶۰ دوربین سیار کنترل سرعت هستند.

رییس پلیس راه استان سمنان با تاکید بر پرهیز از رانندگی با سرعت و سبقت غیرمجاز گفت: رعایت فاصله طولی نقش مهمی در پیشگیری و جلوگیری از تصادف در جاده ها دارد.

در استان سمنان هشت هزار و ۶۱۲ کیلومتر بزرگراه، راه های اصلی، فرعی و روستایی وجود دارد و حدود ۱۵۰ دوربین ثابت و سیار نظارتی و ثبت تخلف در محورهای مواصلاتی استان سمنان فعال است.

اخبار مرتبط