ماشین‌آلات خاکبرداری غیرمجاز در جهرم توقیف شدند

شیراز-ایرنا-رییس اداره امور منابع آب شهرستان جهرم گفت:گروه‌های گشت و کنترل این اداره، یک دستگاه لودر و دو دستگاه کمپرسی را حین برداشت غیرمجاز مصالح رودخانه‌ای در جهرم توقیف کردند.

حبیب الله منتظری یکشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با گشت‌زنی گروه‌های گشت و کنترل مدیریت منابع آب شهرستان‌های جهرم و خفر متوجه فعالیت‌های غیرمجاز برخی از متخلفان شدیم که با سوءاستفاده از تعطیلات اخیر قصد تخلف داشتند.

وی ادامه داد: یک دستگاه لودر و دو دستگاه کامیون که به صورت غیرمجاز مصالح رودخانه‌ای را در منطقه قطب‌آباد جهرم برداشت می‌کردند، توقیف شدند.

وی ابراز کرد: کامیون و ماشین‌آلات یادشده توسط گروه‌های گشت امور منابع آب و همکاری دادستان و ماموران نیروی انتظامی قطب‌آباد توقیف شدند و به پارکینگ انتقال یافتند.

منتظری بیان کرد: فعالیت گروه های گشت و کنترل مدیریت منابع آب شهرستان جهرم در روزهای تعطیل هم ادامه دارد.

منتظری همچنین از شهروندان جهرمی تقاضا کرد در صورت مشاهده هر گونه حفر چاه غیرمجاز بلافاصله مراتب را به امور منابع آب اطلاع دهند یا با شماره ۵۴۴۴۹۸۶۶ تماس بگیرند.

مسئول روابط عمومی مدیریت منابع آب شهرستان جهرم در گفت‌وگو با ایرنا، ممنوعیت شنا در محدوده‌های آبی شهرستان جهرم را اعلام کرد و گفت: هر سال تعدادی از همشهریان در اثر عدم رعایت موارد ایمنی و عدم توجه به علائم هشدار دهنده با ورود غیرقانونی به حریم محدوده دریاچه پشت سدهای شهرستان، کانال‌های آبیاری انتقال آب، حوضچه‌های رسوبگیر و تغذیه مصنوعی‌ها و سایر تأسیسات... استحمام، شنا و صید ماهی می‌کنند و جان خود را از دست می‌دهند.
محمد تدین افزود: شهروندان شهرستان‌های جهرم و خفر آگاه باشند هرگونه ورود غیرقانونی و غیرمجاز در این محدوده‌ها ممنوع است و در صورت وقوع هرگونه حوادث جانی و مالی ناشی از عدم توجه به علائم هشداردهنده، عواقب به عهده شخص خاطی است و مدیریت منابع آب شهرستان هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها