مقام پاکستانی: تحریم‌های آمریکا علیه ایران نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است

اسلام‌آباد - ایرنا - سیاستمدار نام آشنای پاکستان و رییس سابق مجلس سنای این کشور تحریم‌های ضدایرانی آمریکا را جنایت علیه بشریت دانست و گفت: این تحریم‌ها نقض مستقیم قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است.

سناتور "رضا ربانی" نماینده فعلی حزب مردم در مجلس سنای پاکستان در یک بیانیه که روز یکشنبه از دفتر وی مخابره شد، افزود: آمریکا با ادامه اعمال تحریم‌ها علیه ایران قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت را نقض می‌کند.

وی اظهار داشت: تداوم تحریم‌های آمریکایی در شرایط بحرانی ویروس همه گیر کرونا، هیچ چیزی جز جنایت علیه بشریت نیست.

سناتور ربانی تاکید کرد: این تحریم‌ها دسترسی ایران به منابع مالی خود در خارج، تامین نیازهای پزشکی، درمانی و دارویی را دشوار و مبارزه میدانی علیه کووید-۱۹ را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

وی از دولت‌های جهان به ویژه حاکمان آمریکا خواست تا وضعیت فعلی را جدی گرفته و هرچه سریعتر برای لغو تحریم‌ها اقدام کنند.

«شهباز شریف» رییس حزب مسلم لیگ نواز و به عنوان دومین حزب بزرگ سیاسیی پاکستان نیز روز گذشته گفت: تحریم‌های آمریکا مشکلات ملت ایران برای مبارزه کرونا را دوچندان کرده و جامعه جهانی باید برای غلبه بر این چالش به یاری جمهوری اسلامی ایران بشتابد.

وی که ریاست جناح مخالف در مجلس پاکستان را برعهده دارد،  افزود: اکنون زمان آن فرا رسیده که جامعه جهانی منافع بشریت را در درجه اول قرار داده و به ایران برای کاهش چالش مشترک کووید-۱۹ کمک کند.

نخست وزیر پاکستان جمعه گذشته با ظالمانه توصیف کردن تحریم‌های آمریکا بر جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر خواستار لغو فوری این تحریم ها شد.

«عمران خان» تاکید کرد: من از جامعه جهانی می خواهم تا نقش خود را برای لغو تحریم های ظالمانه بر جمهوری اسلامی ایران ایفا کند زیرا این معضل سبب شده تا صدمه های انسانی ناشی از کرونا در این کشور افزایش یابد.

وزیران امور خارجه، بهداشت، امور مذهبی، هوانوردی و راه‌آهن پاکستان نیز از برجسته  ترین مقامات ارشد این کشور هستند که طی روزهای اخیر ضمن اذعان به دشواری ملت ایران در مبارزه کرونا به دلیل تحریم های یکجانبه آمریکا، خواستار لغو فوری این تحریم ها شده و همزمان از جامعه جهانی نیز خواستند تا در این خصوص نقش آفرینی کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =