۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۱
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83723401
۰ نفر

برچسب‌ها

شهروندان شیر فله را از مراکز مجاز تهیه کنند

سمنان- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: شهروندان شیر و محصولات لبنی و پروتئینی فله را از مراکز مجاز و زیر نظارت این اداره کل خریداری کنند.

حمیدرضا حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: سوپر مارکت‌ها مجاز به عرضه شیر فله نیستند و شهروندان می‌توانند هر گونه تخلف و موارد مشکوک را با تماس با شماره ۱۵۱۲ به کارشناسان دامپزشکی به منظور بررسی موضوع اعلام کنند

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان ادامه داد: مردم شیر فله را از مراکزی مانند سوپرمارکت‌ها که تحت نظارت اداره کل دامپزشکی نیستند خریداری نکنند، چرا که شیر عرضه شده در سوپرمارکت‌ها به دلیل فقدان نظارت، مورد تایید این اداره کل نیست.
حسینی خاطرنشان کرد: شهروندان شیر فله‌ای مورد نیاز خود را حتما از مراکز تحت نظارت این اداره کل مانند ماست‌بندی‌ها خریداری کنند.
وی بیان کرد: ۲۵۰ واحد ماست‌بندی در استان وجود دارد که تحت نظارت اداره کل دامپزشکی است و این اداره کل سالم بودن شیر آماده عرضه در این واحدها را تایید می‌کند.
وی یادآور شد: با توجه شیوع ویروس کرونا توصیه می‌شود به منظور انتقال آلودگی از سطوحی به سطوح دیگر برای تهیه شیر فله از ظروف یکبار مصرف استفاده شود.

حسینی تصریح کرد: حرارت هر عامل بیماری‌زا را از بین می‌برد و شیر فله خریداری شده نیز باید ۲۰ دقیقه در دمای جوش حرارت ببیند.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان خاطرنشان کرد: شهروندان شیر و محصولات لبنی را به منظور حفظ سلامت خود از مراکز مجاز و به صورت بسته‌بندی تهیه و استفاده کنند.

 بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار راس دام سبک و حدود ۱۰۰ هزار راس دام سنگین در استان سمنان وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =