هیچ گردشگری در مراکز اقامتی چهارمحال و بختیاری اقامت ندارد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری گفت: تا روز سوم فروردین ۹۹ در هیچ‌کدام از مراکز اقامتی زیرمجموعه این اداره کل، مسافر و یا گردشگری از استان‌های دیگر اسکان و حضور ندارد.

مهرداد جوادی روز یکشنبه با رد شایعات مبنی بر پذیرش مسافر و گردشگر در چهارمحال و بختیاری در ایام شیوع کرونا تاکید کرد: برای جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا هیچ‌کدام از مراکز اقامتی زیرمجموعه این اداره کل، حق پذیرش مسافر تا اطلاع بعدی را ندارند.
وی افزود: اسکان مسافران در مدرسه‌ها، خانه‌های معلم و مکان‌های عمومی مانند بوستان‌ها و معبرهای عمومی تا اطلاع بعدی ممنوع است.
جوادی تصریح کرد: هم‌اینک تمامی کانون‌های گردشگری چهارمحال و بختیاری تعطیل است و روزانه بر آن‌ها نظارت می‌شود.
وی یادآور شد: در چهارمحال و بختیاری تنها ۲ هتل شامل پارسیان در شهرکرد و بام در بروجن حق پذیرش مسافر با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی را دارند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: اما با توجه به اطلاع‌رسانی انجام شده، هم‌اینک هیچ مسافری در این ۲ هتل نیز اقامت و سکونت ندارد.
وی گفت: همچنین تمامی ۲۲ دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری و رزرواسیون اماکن اقامتی دارای مجوز چهارمحال و بختیاری ضمن تعطیلی این مراکز باید نسبت به حذف و امحای تبلیغات میدانی خود و پرهیز از هرگونه تبلیغات دیگر تا اطلاع بعدی اقدام کنند.
جوادی تاکید کرد: مردم چهارمحال و بختیاری می‌توانند شکایت‌ها و گزارش‌های خود را با شماره تلفن‌های ۰۳۸۳۳۳۴۹۷۶۰ و ۰۹۱۳۸۸۲۲۳۰۵ در میان بگذارند.
به گزارش ایرنا، از زمان ممنوعیت ورود و پذیرش مسافر در اماکن اقامتی چهارمحال و بختیاری به‌علت جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا تاکنون مجوز ۲ دفتر متخلف اطلاع‌رسانی گردشگری و رزرواسیون اماکن اقامتی در این استان لغو شده است.
هم‌اینک ۱۴ هتل، ۴ هتل‌آپارتمان، ۲ مجتمع گردشگری، ۵ مهمان‌پذیر، ۹۹ خانه‌مسافر، یک مجتمع سرگرمی تفریحی، ۳۵ اقامتگاه بوم‌گردی و ۵ مجتمع بین‌راهی در چهارمحال و بختیاری زیر نظر اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این استان فعالیت دارد.
ویروس جدید کرونا کووید ۱۹ نام دارد، این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند. 
شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و لغو سفرهای غیرضروری و اجتماعات، نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =