مرکز فوریت‌های قضایی کرمانشاه در ایام نوروز فعال می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از راه اندازی مرکز فوریت‌های قضایی دادسرای کرمانشاه در ایام نوروز خبر داد.

شهرام کرمی روز یکشنبه با اشاره به تعطیلات نوروزی و شیوع بیماری کرونا، افزود: در این شرایط به منظور تامین امنیت جانی، مالی و روانی عموم شهروندان، ضروری است همه دستگاه های اجرایی استان برنامه ریزی ها و تدابیر لازم را اتخاذ کنند و مصوبات ستاد مدیریت کرونا را مورد توجه جدی قرار دهند.   

وی با تاکید براینکه نیروی انتظامی در این ایام باید نسبت به تقویت گشت های خود اقدام کند، تصریح کرد: همچنین با هماهنگی سایر دستگاه های مرتبط برای پیشگیری از وقوع جرائمی مانند سرقت از منازل، خرید و فروش موادمخدر، مدیریت معتادین متجاهر، کودکان خیابانی و زباله گردها و... تدابیری اندیشیده شود. 

مدعی العموم کرمانشاه افزود: انتظار می رود نیروی انتظامی در این ایام در راستای پیشگیری از انتشار گسترده تر ویروس کرونا نسبت به جلوگیری از هرگونه تجمع در بوستان‌ها و مراکز تفریحی اقدام داشته باشد. 

وی خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری از سرقت منازل در ایام نوروز هرگونه جابجایی وسایل منزل بدون اجازه نیروی انتظامی ممنوع است و اگر شهروندی قصد جابجایی وسایل منزلش را دارد باید با مجوز نیروی انتظامی انجام شود. 

کرمی اضافه کرد: همچنین باتوجه به تعطیلی برخی اماکن دولتی در این ایام و احتمال سرقت از این ادارات، مدیران و مسوولین آنها باید نسبت به اقدامات پیشگیرانه مانند رفع نقص سیستم های حفاظتی، تقویت حفاظت فیزیکی و نصب دوربین مداربسته اقدام کنند. 

وی تاکید کرد: باتوجه به شیوع بیماری کرونا، ممکن است در این ایام برخی کسبه اقدام به افزایش کاذب قیمت ها کنند که در این رابطه دستگاه های ذیربط باید نظارت جدی داشته باشند.