فرماندار تالش: اقامتگاه‌ها خالی از مسافران نوروزی است

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش گفت: اقامتگاه‌ها و مسافرخانه‌ها مهمان و مسافر نوروزی پذیرش نکرده‌اند و اگر فردی غیربومی به این شهرستان وارد شده، ویلای شخصی داشته‌است.

سید عیسی مهدوی روز یکشنبه اظهار کرد: خانه نشینی مردم بهترین راهکار قطع چرخه شیوع بیماری کروناست و کادر درمانی تالش در رسیدگی به بیماران تنفسی و خیران در تامین اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی بیمارستان بسیار تلاش کرده اند.
وی در بازدید از بیمارستان شهید نورانی تالش و عیادت از بیماران کرونایی، تلاش کادر درمانی و مدافعان سلامت را ستود و از شهرداران خواست، همچنان به ضدعفونی معابر و فضاهای عمومی ادامه دهند.

فرماندار تالش ادامه داد: نیروهای سپاه و بسیج از روز اول مقابله با کرونا در صحنه بوده و به وظیفه خود عمل کرده اند و همراهی شهروندان تالش با خودداری از حضور در اجتماعات، بسیار مهم و ضروری است.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به بیش از ۱۷۰ کشور از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه، امارات متحده عربی و ایران نیز سرایت کرده است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =