کاهش چشمگیر آمار مسافران ورودی به مشهد مقدس

مشهد-ایرنا- معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از کاهش چشمگیر آمار ورودی مسافران به مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه استانداری خراسان رضوی محمد صادق براتی افزود: از تاریخ ۲۵ اسفند تا اول فروردین ماه امسال در مقایسه با سال گذشته تعداد سفر به مشهد حدود ۷۵ درصد کاهش داشته است.

وی از افرادی که تعطیلات امسال را به خاطر شیوع ویروس کرونا و برای قطع زنجیره انتقال آن در خانه سپری کرده‌اند قدردانی و از تعداد معدودی که اقدام به سفره کرده‌اند انتقاد کرد و ادامه داد: طبق آمار سفر به مشهد با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای کاهش جدی نسبت به سنوات قبل داشته است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: در این مدت تعداد سفر ورودی به استان هم ۷۳ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش نشان می‌دهد.

تاکنون چهار هزار و ۲۲۱ بیمار مبتلا به عفونتهای حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستانهای استان خراسان رضوی بستری شده و تحت معالجه قرار گرفته اند که دو هزار و ۵۰۷ نفر از کل بیماران مشکوک به کرونا در خراسان رضوی مربوط به مشهد و ۱۲ شهرستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده اند

بر اساس آخرین آمار رسمی، شمار مبتلایان قطعی به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا که نوع بسیار حاد عفونت تنفسی و یک بیماری نوپدید همه‌گیر است در استان خراسان رضوی ۸۱۶ نفر گزارش شده است.
تعداد جانباختگان استان خراسان رضوی بر اثر بیماری کرونا که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت شده نیز  ۸۵ تن است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =