نظارت بر خانه‌های مسافر غیرمجاز در یزد افزایش یافت

یزد- ایرنا - مسوول واحد حقوقی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی یزد گفت: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و با توجه به تعطیلی واحدهای اقامتی و پذایرایی ، نظارت بر فعالیت خانه‌های مسافر غیرمجاز در استان افزایش یافت .

منیژه جعفری ندوشن با اشاره به گزارش‌های مردمی در مورد اسکان مسافر در خانه‌های مسافرغیرمجاز ،افزود: در بازدید گشت‌ مشترک روزانه و شبانه با همکاری معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و اداره نظارت بر اماکن عمومی که به طور مستمر انجام می شود با اشخاصی که برخلاف مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا عمل کنند، برخورد می شود.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی یزد، وی ادامه داد: در ۱۰ روز گذشته ۱۳۵ مورد بازدید انجام و ۱۶ واحد نیز تعطیل شد.

مسوول واحد حقوقی اداره کل میراث فرهنگی یزد گفت: برای حفظ سلامت جامعه در صورت مشاهده فعالیت خانه‌های مسافر غیرمجاز مراتب را به شماره ۳۶۲۰۲۷۷۷ یا با مراجعه به سایت www.yazdcity.ir در قسمت ثبت شکایت اطلاع دهند تا اقدامات لازم نسبت به پلمب آن انجام شود.

همچنین معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد ،۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۸ گفته بود: با تعطیلی هتل‌ها برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹(کرونا) تاکنون هشت باب خانه مسافر غیرمجاز در استان پلمب شد.

هما خورشیدی با اشاره به افزایش فعالیت خانه های مسافر غیرمجاز در استان افزود: اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی تاکنون به ۵۵ خانه مسافر اخطار داد که در صورت ادامه فعالیت پلمب می شود.

همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد از مردم دیگر استان‌ها خواست یزد را به عنوان مقصد سفر انتخاب نکنند چون هیچ اقامتگاه و هتل و مهمانپذیری، حق پذیرش مسافر ندارد.

احمد ترحمی ۱۶ اسفندماه پارسال به ابرنا گفته بود: این تصمیم با توجه به وضعیت بحرانی استان یزد در شیوع بیماری کرونا و نگرانی شدید از تشدید این وضعیت اتخاذ شد.

استان یزد ۲ هزار و ۲۷۰ هکتار بافت تاریخی و ۶هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی دارد که از این تعداد تاکنون، یک هزار و ۸۵۰ اثر به ثبت ملی رسید.

 از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۶۴۱ نفر در استان مبتلا به این ویروس شدند که از این تعداد ۵۲ مورد مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است .

در این مدت ۲ هزار و ٨٤ نفر با علایم تنفسی در بیمارستان های استان بستری شدند و  ٦١ نفر از مبتلایان به کرونا فوت کردند که ۲ نفر مربوط به شبانه روز گذشته است .

همچنین در این مدت هزار و ١٧٠ (۵۶ درصد) بیمار از زمان شیوع ویروس کرونا در استان ترخیص شدند که تعداد بهبود یافتگان تا ساعت ۱۴ دیروز (شنبه) نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۲ درصد افزایش دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =