۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۷:۲۲
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83723311
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

فرانسه انگلیس را به بستن مرزها تهدید کرد 

تهران- ایرنا- پاریس تهدید کرد در صورتی که لندن نتواند در مهار ویروس کرونا موفقیتی کسب کند مرزهای فرانسه با انگلیس بسته خواهد شد. 

روزنامه فرانسوی لیبرسیون (آزادی) بامداد یکشنبه نوشت: امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه روز جمعه تهدید کرد که اگر بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس نتواند اقدامات سختگیرانه‌تری برای مهار شیوع ویروس کرونا انجام دهد، مرز فرانسه با انگلیس بسته خواهد شد. 

براساس این گزارش، جانسون روز جمعه چند روز پس از آنکه سایر کشورهای اروپایی شهروندان خود را مجبور به قرنطینه خانگی کردند دستور داد رستوران‌ها، سالن‌های تئاتر، سینماها و سالن‌های بدنسازی تعطیل شوند تا سرعت شیوع ویروس کرونا کاهش یابد. 

روزنامه فرانسوی لیبرسیون، با استناد به منابع خود در دفتر رییس جمهوری فرانسه نوشت، تصمیم جانسون پس از آن صورت گرفت که مکرون روز جمعه تهدید کرد در صورت انجام ندادن اقدامات جدید، ممنوعیت ورود مسافران از انگلیس به فرانسه صادر می‌شود. 

وزارت بهداشت فرانسه شنبه شب اعلام کرد، شمار فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا در این کشور به ۵۶۲ تن رسیده است.  

در حال حاضر ابتلای ۱۴ هزار و ۴۵۹ مورد به ویروس کرونا در فرانسه تایید شده است.  ۵۲۵ نفر از این بیماران تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند. نیمی از آن‌ها زیر ۶۰ سال سن دارند.  

به نوشته روزنامه گاردین، تخمین زده می‌شود که تعداد واقعی مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه حدود ۳۰ تا ۹۰ هزار نفر باشند.  

به دنبال افزایش شیوع ویروس کرونا در اتحادیه اروپا، وزارت بهداشت ایتالیا شنبه شب اعلام کرد، در ۲۴ ساعت گذشته ۷۹۳ تن جان خود را از دست داده‌اند که با این حساب، مجموع شمار جان‌ باختگان در این کشور به چهار هزار و ۸۲۵ نفر رسیده است.  

مقامات بهداشتی ایتالیا اعلام کردند شمار مبتلایان در این کشور به ۵۳ هزار و ۵۷۸ نفر رسیده است و ۶ هزار و ۷۲ نفر نیز بهبود یافته‌اند.  

همچنین براساس آخرین اخبار وزارت بهداشت و سلامت اسپانیا تاکنون یکهزارو ۳۲۶ نفر به علت شیوع ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.  

شمار مبتلایان به این بیماری در اسپانیا از ۱۹ هزار و ۹۸۰ نفر در روز جمعه به ۲۴ هزار و ۹۲۶ نفر در روز شنبه افزایش یافته است.  


 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha