واحدهای صنفی که مغازه‌های خود را تعطیل نکنند پلمب می‌شوند

مهاباد- ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان گفت: بر اساس تصیم ستاد مبارزه با ویروس کرونا واحدهای صنفی که مغازه های خود را تعطیل نکنند، پلمب خواهند شد.

حسن عبدی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: براساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان فعالیت تمام واحدهای صنفی به غیر از سوپر مارکت‌ها، مغازه‌های عرضه مواد پروتیینی، نانوایی‌ها و مراکزی که مایحتاج خوراکی مردم را تامین می‌کنند، تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و هرگونه فعالیت ضمن پلمب، جریمه تعزیرات حکومتی نیز درپی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تصمیم بر این است که با حضور نیروهای نظامی و انتظامی با صاحبان متخلف صنفی برخورد جدی شود افزود: برخی از واحدها بدون توجه به شرایط حساس کنونی در زمینه مقابله با ویروس کرونا، فعالیت خود را با وجود مصوبه ممنوعیت، ادامه می‌دهند که این امر باعث حساس شدن مردم و جامعه شده است.

 وی ضمن قدردانی از همکاری و تعامل خوب مردم و اصناف با ستاد شهرستانی پیشگیری از کرونا ادامه داد: با توجه به تاکید مقام عالی استان و شهرستان و اینکه مهمترین اولویت همه سلامتی و حفظ جان شهروندان است، همه واحدهای صنفی (به غیر از واحدهای اعلام شده) ملزم به تعطیلی واحد خود تا اطلاع ثانویه هستند.

وی گفت: تاکنون بیش از ۱۰ قلیان‌سرا در سطح این شهرستان با وجود ابلاغیه قبلی با تخطی از دستورالعمل بهداشتی با حضور مسوولان ستاد پیشگیری از کرونا شهرستان پلمب شده و از فعالیت آنها جلوگیری به عمل آمده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده فعالیت غذاخوری، رستوران، قلیان‌سرا و هر واحد صنفی دیگر که از قبل فعالیت آنها محدود شده، مراتب را به شماره تلفن‌های ۱۲۴ و ۴۲۴۴۹۹۷۴ گزارش دهند.

در چند روز گذشته برخی از اصناف بوکان بدون توجه به اخطارهای ستاد پیشگیری از کرونا این شهرستان اقدام به باز کردن واحدهای صنفی خود کرده بودند.

بوکان بعد از ارومیه دومین شهر آلوده آذربایجان‌غربی به لحاظ افراد آلوده به ویروس کرونا است.

طبق آخرین آمار تاکنون ۵۸ نفر در بوکان به بیماری کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۴۱ نفر نیز با بهبودی ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =