گانتس ادعای نتانیاهو برای تشکیل دولت ائتلافی را دروغ خواند

تهران-ایرنا-"بنی گانتس" رهبر حزب آبی وسفید شنبه شب ادعای "بنیامین نتانیاهو"رهبر حزب لیکود به عنوان اصلی‌ترین رقیب انتخاباتی‌اش برای تشکیل کابینه ائتلافی و دولت وحدت ملی را رد کرد و آن را دروغ خواند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، گانتس که شنبه شب در جمع هوادارانش در جلوی منزل شخصی‌اش سخن می‌گفت، اعلام کرد که تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت که دولتی قدرتمند برای آنچه وی اجرای قوانین خواند، تشکیل دهد.

شمار زیادی از هواداران ائتلاف آبی و سفید شنبه شب مقابل منزل گانتس تجمع کرده و از او خواستند به هیچ عنوان در فکر تشکیل دولت وحدت ملی با نتانیاهو نباشد، زیرا به تعبیر آنان این یک تله خواهد بود و بی‌بی خطرناک‌ترین فرد روی کره زمین است.

این درحالی است که نتانیاهو ساعاتی پیش مدعی شد با گانتس بر سر تشکیل دولت ائتلافی به توافق رسیده است.

پیش از این «آویگدور لیبرمن» که رهبر حزب "اسرائیل خانه ماست" اعلام کرد از گانتس برای تشکیل کابینه حمایت می‌کند.

۶۱ نماینده عضو پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) ۲۵ اسفندماه با حمایت از گانتس خواستار تشکیل کابینه مستقل بدون حضور نتانیاهو شده بودند.

بدنبال این درخواست، «رووین ریولین» رییس‌جمهوری رژیم صهیونیستی، ۲۶ اسفندماه گانتس را مأمور تشکیل کابینه کرد.

براساس قانون اساسی رژیم صهیونیستی، گانتس ۲۸ روز فرصت خواهد داشت تا وزیران خود را به کنست معرفی کند و در صورت ناکامی، ریولین شخص دیگری را مأمور تشکیل کابینه می‌کند.

دور سوم انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی روز دوشنبه (۱۲ اسفندماه/۲ مارس) در حالی برگزار شد که در دو دور گذشته در ماه‌های فروردین و شهریور به علت ناتوانی رهبران حزب اکثریت در تشکیل کابینه با شکست مواجه شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =