پوتین از آمادگی کشورش برای کمک به ایتالیا گفت

مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری روسیه در گفت وگوی تلفنی با نخست وزیر ایتالیا، برای کمک به این کشور برای مبارزه با بیماری کرونا اعلام آمادگی کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از کرملین، ولادیمیر پوتین و جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا در مذاکره ای تلفنی درباره اوضاع پیرامون شیوع بیماری کرونا و نیز تدابیر بکار گرفته شده برای مقابله با انتشار این بیماری در دو کشور گفت وگو کردند.

پوتین بر حمایت از دولت و مردم ایتالیا در پیوند با اوضاع بسیار وخیم شیوع کرونا در این کشور تاکید کرد.

دو طرف توافق کردند به همکاری نزدیک با یکدیگر در مبارزه با بیماری کرونا بپردازند. 

رئیس جمهوری روسیه در واکنش به درخواست طرف ایتالیایی، بر آمادگی برای ارایه سریع کمک‌های لازم به این کشور تاکید و شاخص های این کمک ها را تشریح کرد.

وی ازجمله گفت که وسایل دفاع شخصی دربرابر کرونا، سیستم های متحرک برای ضدعفونی کردن هوا مستقر بر روی کامیون های کاماز و تجهیزات پزشکی و سایر دستگاه های لازم به ایتالیا ارسال می کند.

روسیه همچنین واحدی از کارشناسان را برای کمک های عملی به مناطق آسیب دیده از کرونا در ایتالیا اعزام خواهد کرد.

این کمک ها از طریق وزارت دفاع روسیه انجام می گیرد و هواپیماهای نیروی هوافضای روسیه این محموله ها و واحد متخصصان را به ایتالیا منتقل می کنند.  

جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا نیز در پاسخ از رئیس جمهوری روسیه بخاطر اقداماتی که برای کمک به این کشور انجام می دهد قدردانی کرد. 

ایتالیا در بین کشورهای اروپایی بیشترین آسیب را از کرونا دیده است.

وزارت بهداشت ایتالیا شنبه شب اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۷۹۳ تن دیگر جان خود را از دست داده‌اند تا شمار جان‌باختگان در این کشور به ۴ هزار و ۸۲۵ نفر برسد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مقامات بهداشتی ایتالیا اعلام کردند شمار مبتلایان در این کشور به ۵۳ هزار و ۵۷۸ نفر رسیده است و ۶ هزار و ۷۲ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =