۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۳۹
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83723234
۰ نفر

برچسب‌ها

افغانستان خواستار بررسی جرایم جنگی نظامیان استرالیا شد 

تهران- ایرنا- سفارت کابل در سیدنی خواهان بررسی و تحقیق در مورد اتهام‌های جرایم جنگی نظامیان استرالیا در جریان ماموریت در افغانستان شد.  

به گزارش روز شنبه خبرگزاری جمهور نیوز، براساس اطلاعیه منتشر شده سفارت افغانستان در استرالیا، شبکه تلویزیونی‌ ای بی‌سی مستندی را در مورد اتهامات جدی جرایم جنگی نیروهای هوایی استرالیا در زمان حضور در افغانستان منتشر کرده است.  

در اطلاعیه سفارت افغانستان در استرالیا آمده است: سفارتخانه خواهان بررسی و تحقیق کامل، غیر جانبدارانه و به موقع اتهامات مذکور است و به دستگاه قضایی و  مراجع ذیربط کشور میزبان در این زمینه اعتماد دارد.  

سفارت‌ افغانستان تاکید کرده که موضوع جرایم جنگی استرالیا را از نزدیک دنبال می‌کند و دولت افغانستان را از نتیجه بررسی‌های استرالیا در جریان قرار خواهد داد.  

در مستندی که به تازگی در شبکه‌ی ،  ای بی‌سی منتشر شده یک سرباز استرالیایی به قتل غیرنظامیان افغان توسط همکارانش اعتراف کرده است.  

برادین چمپن عضو پیشین نیروهایی هوایی استرالیا که در سال ۲۰۱۲ برای ماموریت به افغانستان رفت، به تلویزیون‌ ای بی‌سی گفت که شاهد قتل تعدادی از غیرنظامیان توسط همکارانش بود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =