۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۲۳
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 83723223
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اعلام وضعیت اضطراری در گرجستان

  باکو – ایرنا – " سالومه زورابیشویلی " رییس جمهوری گرجستان روز شنبه با هدف تشدید اقدمات مقابله با کروناویروس وضعیت اضطراری در سراسر این کشور اعلام کرد .

 به گزارش خبرگزاری " اسپوتنیک گرجستان " ، وضعیت اضطراری در گرجستان به مدت یک  ماه و تا 21 آوریل ( برابر 2 اردیبهشت ماه ) بدون ایجاد حکومت نظامی و قرنطینه ، ادامه خواهد داشت .

در دوره وضعیت اضطراری تردد از مرزهای گرجستان غیر از حرکت کامیونها، ممنوع اعلام شده است و نیز در داخل کشور هر گونه تجمع شهروندان  بیش از 10 نفر امکان پذیر نخواهد بود .

همچنین محدودیت در تعداد ورود همزمان شهروندان به فروشگاهها به کار گرفته می شود و خدمات عمومی نیز باید طبق رژیم وضعیت اضطراری فعالیت کند .

دولت گرجستان در وضعیت اضطراری حق محدود کردن مالکیت و استفاده از اموال شهروندان  یا نهادهای رسمی برای اهداف پزشکی و  یا قرنطینه را به دست می آورد و  در صورت لزوم دولت قیمت داروها ، خدمات پزشکی و مواد غذایی را تنظیم می کند.

در صورت تخلف از وضعیت اضطراری ، شرایط قرنطینه و جداسازی فرد مبتلا به کرونا ویروس اشخاص حقیقی به مبلغ سه هزار لاری ( یک هزار دلار  ) و اشخاص حقوقی 15 هزار لاری ( پنج  هزار دلار ) جریمه خواهند شد و در صورت بروز تخلف دوباره حبس سه ساله برای متخلفان پیش بینی شده است .

منابع رسمی گرجستان تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در این کشور را 49 تن و افراد تحت قرنطینه را بیش از دو هزار نفر اعلام کردند .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =