رژیم صهیونیستی از دادن ماسک و مواد ضد عفونی به اسیران فلسطینی خودداری کرد

تهران-ایرنا- رژیم صهیونیستی بدون توجه به درخواست فلسطینی‌ها و نهادهای بین‌المللی از انجام اقدامات پیشگیرانه در زندانها، از اعطای تجهیزات لازم و ماسک به اسیران فلسطینی خودداری می‌کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، "وصفی قبها" وزیر پیشین امور اسیران فلسطینی در این باره گفت که رژیم صهیونیستی درخواست اسیران فلسطینی برای ورود ماسک به زندان ها را نپذیرفته و به شیوه‌ای توهین‌آمیز به آنها اعلام کرده است که به جای ماسک باید از جوراب برای مقابله با کووید-۱۹ استفاده کنند.

این مقام پیشین فلسطینی اعلام کرد که ممانعت رژیم صهیونیستی از ورود مواد بهداشتی و ضد عفونی کننده به زندان‌های رژیم صهیونیستی پرده از نیات شوم آن علیه اسیران فلسطینی برمی‌دارد.

قبها اشاره کرد: اینک نزدیک به یکهزار اسیر فلسطینی بیمار در زندان‌های اسرائیل حضور دارند که شرایط جسمانی ۲۸ تن از آنان در زندان رمله وخیم است.

این مقام پیشین فلسطینی بر ضرورت تحرک فوری تمام نهادهای حقوق فلسطینی و بین‌المللی برای نجات اسیران فلسطینی و فراهم کردن مواد بهداشتی و ضد عفونی کننده لازم برای آنان تأکید کرد.

کارشناسان و فعالان در نوار غزه هشدار دادند که با توجه به محاصره و انبوهی جمعیت در این باریکه فلسطین بسرعت گسترش می‌یابد و با وجود کمبود امکانات پزشکی، عواقب آن خطرناک است.

رژیم صهیونیستی از تابستان سال ۲۰۰۶ محاصره شدید علیه نوار غزه را اعمال کرده که در نتیجه آن ۲ میلیون نفر در محاصره بوده و مرزها برای انتقال کالا به آن شبه مسدود است.

ویروس کرونا برای اولین بار در ۱۲ دسامبر (آذر - دی ماه) گذشته در چین و در شهر «ووهان» شیوع پیدا کرد، اما پکن به طور رسمی در اواسط ژانویه (دی- بهمن) آن را اعلام کرد.

سازمان بهداشت جهانی چندی پیش برای مقابله با انتشار ویروس کرونا در سطح جهان آماده باش عمومی اعلام کرد.

تاکنون ۲۹۷ هزار و ۴۵۵ نفر به این ویروس مبتلا و ۱۲ هزار و ۷۷۵ نفر جان باخته و۹۴ هزار و ۸۵۴ نفر بهبود یافته اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha