تولید روزانه ۱۰ هزار لیتر محلول ضد عفونی کننده سطوح در شیروان

بجنورد- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: روزانه ۱۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده سطوح متناسب با نیاز استان خراسان شمالی در نیروگاه سیکل ترکیبی این شهرستان تولید می‌شود.

امین رضا مرآتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دهیاران می‌توانند با هماهنگی بخشداران نسبت به دریافت محلول ضد عفونی محیط  از انبار شهرداری شیروان اقدام کنند.

وی  در ادامه گفت: در شرایط فعلی، ورود  مسافران به شیروان بحران زا است و می‌تواند باعث شیوع بیماری در شهرستان شود لذا انتظار آن است که شیروانی های مقیم در دیگر استانها سعی کنند از سفرهای غیرضرور به شیروان پرهیز کنند.

مدیر عامل نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان نیز گفت: تولید محلول ضدعفونی سطوح توسط نیروگاه این شهر، برای ۱۰ روز برنامه ریزی شده است.

علیرضا بانکیان اظهار داشت: در صورت نیاز، روند تولید محلول تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد یافت زیرا که هدف کمک به مردم و بهداشت و سلامت آنان است.

وی بدون اشاره به مبلغ هزینه شده برای تولید محلول و اینکه برای سلامتی مردم هر چه باشد هزینه می کنیم گفت: تولید محلول را وظیفه فردی خود می دانیم و در این راستا، همکاران نیروگاه در ایام تعطیلات نوروز دعوت به کار شده اند.

این نیروگاه از نظر بزرگی بعد از نیروگاه دماوند تهران و نکا در شمال، سومین نیروگاه بزرگ کشور است.

۷۰۰ نفر در نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان فعالیت می کنند که ۶۸ درصد آنان بومی هستند.

نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان در ۱۰ کیلومتری جنوب شرقی شیروان واقع شده است.

کاربران فضای مجازی در چند روز گذشته با داغ کردن هشتگ‌هایی از مردم می خواهند تا با مسافرت نکردن به شهرستان شیروان در قطع زنجیره ویروس کرونا مسوولان را کمک کنند.

شنیده شده در صورت ادامه روند ورود میهمانان و شیروانی های ساکن در سایر شهرهای کشور به این شهرستان، پست قرنطینه در ورودی شهرها و روستاهای این شهرستان فعال می شود.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان شمالی تا ظهر روز شنبه، دوم فروردین، ۱۳۹ نفر  و افراد فوتی هم ۱۴ نفر اعلام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha