۳۰ کپسول اکسیژن از طریق هلال احمر به مقابله با کرونا اختصاص یافت

قم - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: ۳۰ کپسول اکسیژن به تجهیزات امانی هلال احمر اهدا شد و از این طریق در خدمت مقابله با شیوع ویروس کرونا قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمد گلفشان اظهار کرد: حضور خیرین یکی از ظرفیت‌های مهم جمعیت هلال احمر است و اخیرا ۳۰ عدد کپسول اکسیژن ۲۰ لیتری مانومتر از سوی رئیس هیات مدیره مجمع خیرین استان قم اهدا شده است.

وی خاطرنشان کرد: این کپسول‌ها به بخش تجهیزات امانی هلال احمر اهدا شده و از جمله تجهیزات کاملی به شمار می‌رود و از امروز در اختیار بیماران قرار گرفته است.

وی بیان کرد: همچنین آقای ایرانی عضو مجمع خیرین قم نیز ۲۰ میلیون تومان هدیه در تامین کپسول‌ها اهدا کردند و ۱۰ میلیون دیگر نیز تعهد دارند تا پرداخت شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: شماره حساب ۴۹۷۰۸۶۴۴۲۰ با شناسه ۳۵۰۰۰۸۰۵۴۱۰۹ ویژه تجهیزات پزشکی است و از طریق بانک یا عابربانک ملت یا اینترنت بانک قابل پرداخت می‌باشد.

وی عنوان کرد: به دلیل افزایش بیماری های ریوی، تقاضای بالایی از سوی مردم برای امانت گرفتن کپسول وجود دارد، از این رو نیاز مبرم به اهدای کسپول اکسیژن با توجه به تقاضای بالای شهروندان وجود دارد.

گلفشان بیان کرد: تعدادی کپسول اکسیژن در دست شهروندان داریم که با توجه به زمان بندی یک ماهه در تحویل تجهیزات امیدوار هستیم به زودی آن را برگردانند تا پاسخگوی نیازها باشیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم اضافه کرد: اگر شهروندی نیز کپسول در منزل دارد که بلااستفاده است می‌تواند با اهدای آن، بخشی از نیازهای فعلی را تامین کند.

وی گفت: بخش تجهیزات پزشکی امانی از ساعت ۹ تا ۱۲ در خدمت مراجعه‌کنندگان است و افرادی که تجهیزات پزشکی گرفتند در اسرع وقت بازگردانند تا بتوانیم از آن برای خدمت به مردم استفاده کنیم.

مشارکت ۱۱۸ تن در اجرای طرح پایش و غربالگری بیماری کرونا

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: در نتیجه غربالگری از تاریخ ۹ تا ۲۴ اسفندماه سال گذشته، ۱۱ هزار و ۴۸۹ تن بدون علامت و ۱۰۶ تن دارای علامت تب بودند، اما فردی علایم مشکوک را نداشت و هیچ کس از این تعداد به مراکز درمانی ارجاع داده نشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم در خصوص اجرای طرح پایش و تست غربالگری عنوان کرد: این طرح از نهم اسفندماه سال گذشته آغاز شد و تا ۱۵ فروردین سال جاری نیز ادامه دارد.

وی ادامه داد: نیروهای عملیاتی در این طرح شامل ۱۳ تن پرسنل و ۵۰ تن داوطلب در بخش امداد و نجات و ۳ پرسنل و ۲ داوطلب در معاونت بهداشت و درمان و توانبخشی است.

وی تصریح کرد: همچنین ۳ تن پرسنل و ۱۵ تن عضو در سازمان جوانان و ۲ تن پرسنل و ۳۰ تن داوطلب در سازمان داوطلبان در این طرح مشارکت داشتند که در مجموع ۲۱ تن پرسنل و ۹۷ عضو داوطلب در اجرای طرح پایش و تست غربالگری بیماری ویروس کرونا قم حضور یافتند.

وی گفت: در بخش لجستیک یک دستگاه مینی بوس، ۷ دستگاه آمبولانس و ۳ کمک‌دار سبک و ۳ خودروی سبک در مجموع ۱۴ تجهیزات مورد استفاده قرار گرفته است تا بتوانیم در ۱۸ پایگاه در مبادی ورودی و خروجی قم این تست را انجام دهیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: در این پایگاه‌ها از افرادی که قصد ورود و خروج از قم را دارند، تست تب‌سنجی انجام می‌شود و در صورت مشاهده افرادی با تب بالا به مراکز درمانی هدایت می‌شوند.

بر اساس تازه ترین اطلاعات رسمی در روز شنبه، آمار بستری ها در مرکزهای درمانی قم به ۵۸۶ تن رسید؛ ۹۶ تن در ۲۴ ساعت گذشته ترخیص شدند که ۵۶ تن آنها مربوط به شیفت صبح امروز بوده است.

همچنین آزمایش کرونای ۲۰ تن از مردم قم امروز مثبت اعلام شد و آمار کلی به ۱۱۶۱ تن رسید.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز شنبه اعلام کرد: تاکنون ۲۰ هزار و ۶۱۰ تن در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۵۵۶ تن به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۷ هزار و ۶۳۵ تن نیز بهبود یافته‌اند.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha