۱۷ مبتلا به کرونا در ساوه شناسایی و سه نفر نیز جان باختند

ساوه - ایرنا - معاون درمان دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه گفت: در شبانه روز اخیر، سه تن از شهروندان مبتلا به کرونا در این شهرستان جان خود را از دست دادند و ۱۷ مورد مثبت نیز شناسایی و تحت بستری و مراقبت های ویژه قرار گرفتند.

دکتر «حسین علی زمانی» شامگاه شنبه به خبرنگاران گفت: در همین مدت با تلاش کادر درمانی، پزشکان و پرستاران ۲۷ بیمار مبتلا به کرونا با شکست دادن این بیماری شده از بیمارستان ترخیص و در نقاهتگاه تحت مراقبت قرار گرفتند.

وی اظهار داشت: نقاهتگاهی در مقابل بیمارستان شهید مدرس شامل ۲ بخش برای آقایان و بانوان در سالن شهرداری ایجاد شده که در روزهای اخیر شماری از بیماران بهبود یافته به آنجا انتقال یافتند تا خطر سرایت این بیماری به اعضای خانواده این بیماران و سایر افراد جامعه کنترل و دوره نقاهت و بازیابی سلامت آنها تکمیل شود.

وی اظهار داشت: اکنون در بخش نقاهتگاهی مربوط به بانوان ۱۱ بیمار بهبود یافته نگهداری می شوند که احتمال دارد تا فردا بر شمار آنها افزوده شود.

وی همچنین شمار مبتلایان بهبود یافته تحت نگهداری در بخش نقاهتگاهی آقایان را هشت تن اعلام کرد.

به گفته معاون درمان دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه، از آغاز شیوع کرونا در ساوه (ابتدای اسفند پارسال) تاکنون ۶۷۵ فرد مبتلا در بیمارستان های شهید مدرس و شهید چمران ساوه بستری شدند که از این تعداد ۴۸۵ نفر با بهبود شرایط، ترخیص و نتیجه آزمایش ۱۸۲ تن از این افراد نیز مثبت اعلام شده است.

دکتر زمانی اظهار داشت: اکنون در سه بیمارستان مدرس، چمران ساوه و امام رضا (ع) شهرستان زرندیه ۱۲۷ فرد مبتلا به کرونا تحت درمان و مراقبت هستند.

وی گفت: عملیات مرزبانی زیستی در چهار نقطه از مبادی ورودی شهرستان ساوه در حال اجرا است و افرادی که قصد ورود به درون شهر را دارند مورد تب سنجی قرار می گیرند و کسانی که مشکوک به کرونا باشند به قرنطینه منتقل و مورد معاینه پزشک قرار می گیرند تا چنانچه شرایط شان حاد باشد بستری و در غیر این صورت به صورت سرپایی درمان و ترخیص می شوند.

بر اساس اعلام روز شنبه سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۲۰ هزار و ۶۱۰ تن در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند و یک هزار و ۵۵۶ تن نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

کیانوش جهانپور همچنین از بهبود هفت هزار و ۶۳۵ تن از افراد مبتلا به این بیماری در سراسر کشور خبر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =