جریان مسافرت به سمت لرستان وجود ندارد

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: جریان مسافرت به سمت استان وجود ندارد و میزان سفرها در ورودی‌های لرستان نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد کاهش داشته است.

سید موسی خادمی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: لرستان جزو استان های آلوده به ویروس کرونا با شیوع بالا  است، در برخی شهرها نیز بالای ۱۰۰ نفر مبتلا داریم که به نسبت جمعیت استان تعداد مبتلایان زیاد است.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید به وضعیت شیوع بیماری در استان توجه داشته باشند، اظهار داشت: اکنون از هر ۱۰۰ تستی که به آزمایشگاه ارسال می شود حدود ۳۰ مورد مثبت گزارش می شود و مردم نیز باید رعایت نکات بهداشتی و لزوم در خانه ماندن را داشته باشند.

استاندار لرستان ادامه داد: بهترین راهکار پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر این بیماری پرهیز از تردد در خیابان ها و بازار است تاجائیکه بازارهای استان نیز تعطیل شدند.

وی با تاکید بر اینکه رعایت نکردن نکات لازم از طرف عده ای معدود ممکن است جان شمار زیادی از افراد جامعه را به خطر اندازد، اضافه کرد: افرادباید از حضور غیرضروری در معابر و خیابان ها پرهیزکنند و در صورت لزوم با افراد متخلف برخورد می شود.

وی بیان کرد: در سطح استان برای تهیه مواد غذایی هیچگونه مشکلی وجود ندارد و مشکل تجهیزات بهداشتی نیز تا حد زیادی مرتفع شده است.

استاندار لرستان گفت: لرستان جزو اولین استان های بود که اعلام کرد آمادگی پذیرش مسافران نوروزی را ندارد و هیچ کدام از اماکن اقامتی اجازه پذیرش مسافران نوروزی را ندارند.

وی افزود: دولت در ستاد ملی کرونا  قرنطینه شهرها و استان ها  را مصوب نکرده است اما مصوب شد که خروجی های استان های آلوده  باید کنترل شود که لرستان جزو این استان ها است.

خادمی بیان کرد: در لرستان برای کنترل ورودی ها نیز مصوب شد که از ورود افراد مشکوک یا مبتلا به کرونا جلوگیری می شود و با پایش و تست افراد تلاش می شود در این راستا نظارت شود.

وی ادامه داد: ورودی مسافران در ۲۹ اسفند ماه از سمت اراک -بروجرد ۸۲ درصد کاهش داشته و از طرف خوزستان به سمت لرستان ۸۱ درصد کاهش داشته است.

استاندار لرستان گفت: لرستان استان محل گذر است اما در ورودی های استان کنترل برای هدایت مسافران به سمت کمربندی مستقر شده است و شماره پلاک های غیربومی با جدیت کنترل و از ورود به شهر خرم آباد جلوگیری می شود.

وی افزود: بر اساس آمار مخابرات از ۲۲ اسفند تاکنون حدود ۸۰ هزار تلفن همراه وارد لرستان شده و از این مجموع حدود ۱۳ هزار تلفن جدید در استان حضور داردکه این تعداد لرستانی های  ساکن در دیگر استان ها هستند.

خادمی با بیان اینکه موج مسافرت به سمت لرستان وجود ندارد، اظهار داشت: لرستانی هایی که در استان های دیگر اقامت دارند و به منازل اقوام خود آمده اند باید بپذیرند که یا خودشان ممکن است به این ویروس آلوده باشند یا سالم هستند و ممکن است در لرستان آلوده شوند بنابراین هر ۲ گروه متضرر خواهند شد.

وی افزود: ما در سطح شهرها جایی برای اسکان مسافرین نداریم زیرا همه خدمات سفر را لغو کرده ایم اما آن گروه از مسافرینی که پشت مبادی ورودی استان خوزستان مانده اند به ناچار باید برگردند و ممکن است از مبادی ورودی ما رد شوند اما در استان نه اسکان پیدا می کنند و نه ماندگار هستند.

استاندار لرستان گفت: اقدامات انجام شده روند مثبتی داشته است که امیدواریم با رعایت نکات بهداشتی از طرف مردم و قطع زنجیره انتقال شاهد پایان کار این ویروس در استان و کشور باشیم.

وی افزود: همه فعالین رسانه ای و مردم و فعالان اجتماعی باید توجه داشته باشند که آرامش و عدم استرس از مهم ترین روش ها برای بالا بردن و بهبود سیستم ایمنی بدن است و باید همه توجه کنیم در کنار اطلاع رسانی و برخی نگرانی ها، آرامش و حفظ امنیت روانی خیلی مهم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =