عملیات ضدعفونی در کشتارگاه صنعتی قم مستمر انجام می‌شود

قم - ایرنا - سرپرست سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری قم، با اشاره به اقدام‌های واحد بهداشت این سازمان برای پیشگیری از تاثیر این بیماری بر شاغلان و محیط کار و به حداقل رساندن عوارض آن بر سلامت شهروندان گفت: کلیه محوطه سازمان با همکاری سازمان آتش‌نشانی به طور مستمر ضدعفونی می‌شود.

وحید وزیری‌راد روز شنبه، با اشاره به شیوع بیماری ویروسی کرونا در سطح استان وکشور، با تاکید بر ضدعفونی مستمر کل سالن کشتار (اعم از سالن‌های کشتار، سرویس‌های بهداشتی، رختکن‌ها، سردخانه‌ها و سرویس پله‌ها) در ابتدا و انتهای عملیات کشتار، افزود: ضدعفونی و شست‌وشوی کلیه ماشین آلات حمل گوشت پیش از بارگیری و حمل گوشت در سالن کارواش سازمان، تب سنجی کلیه افراد در بدو ورود به سازمان با هدف شناسایی افراد با تب بالای ۳۷ درجه و ممانعت از ورود آنها به داخل سازمان و راهنمایی برای مراجعه به مراکز درمانی به منظور مداوا و آماده کردن محلول ضدعفونی دست در جنب درهای ورودی برای شست‌وشو و ضدعفونی دست شاغلان از دیگر اقدام‌های انجام شده است.

وی تحویل ماسک و دستکش بهداشتی به کلیه کارکنان سازمان، نظارت بر استفاده از ماسک و دستکش، ممانعت از ورود افراد و شاغلان بدون ماسک و دستکش در داخل سازمان و آماده کردن محلول ضدعفونی در داخل سالن‌ها با هدف ضدعفونی ابزار کار را از دیگر اقدامات این سازمان برشمرد.

وی گفت: یکی از ضرورت‌هایی که این سازمان به آن واقف بوده و مورد توجه قرار داده بحث آموزش است که در این راستا آموزش همگانی شاغلان از طریق پوسترهای آموزشی و نصب بنر در این زمینه است.

بر اساس تازه ترین اطلاعات رسمی در روز شنبه، آمار بستری ها در مرکزهای درمانی قم به ۵۸۶ تن رسید؛ ۹۶ تن در ۲۴ ساعت گذشته ترخیص شدند که ۵۶ تن آنها مربوط به شیفت صبح امروز بوده است.

همچنین آزمایش کرونای ۲۰ تن از مردم قم امروز مثبت اعلام شد و آمار کلی به ۱۱۶۱ تن رسید.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز شنبه اعلام کرد: تاکنون ۲۰ هزار و ۶۱۰ تن در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۵۵۶ تن به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۷ هزار و ۶۳۵ تن نیز بهبود یافته‌اند.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =