۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۱۹
کد خبرنگار: 2184
کد خبر: 83723160
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار : اعلام وضعیت فوق العاده در بابل ضرورت ندارد

ساری - ایرنا - فرماندار بابل در واکنش به نامه سازمان نظام پزشکی این شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت: در این مقطع زمانی که ورودی و خروجی بیماران مشکوک به کرونا در شهرستان به تعادل رسیده ، اعلام شرایط فوق‌العاده در بابل ضرورت ندارد.

رییس سازمان نظام پزشکی بابل روز شنبه با انتشار نامه ای خطاب به فرماندار ، با استناد به فوت دستکم ۶ تن از کادر درمانی شهرستان از جمله رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی بابل و همچنین عدم رعایت نکات بهداشتی لازم برای قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا توسط برخی از شهروندان ، خواستار اعلام وضیعت فوق العاده در این شهرستان شد.

قربانعلی ولیزاده بورا فرماندار بابل شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : خوشبختانه در حال حاضر مراجعه بیماران مشکوک به کرونا در مراکز درمانی بابل با توجه به جمعیت شهرستان به تعادل نسبی رسیده است و تنها همراهی بیشتر شهروندان از طریق رعایت نکات بهداشتی ارائه شده از جمله خارج نشدن غیرضروری از خانه می تواند به شکست کامل زنجیره شیوع بیماری و شکست کرونا منتهی شود.

بابل بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرستان مازندران است که بیش از نیم میلیون نفر از سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت استان را در خود جای داده است. گستردگی و جمعیت بالای این در کنار سایر ظرفیت ها سبب شده است تا دارای دانشگاه علوم پزشکی مستقل به نام شهرستان و جدا از دانشگاه علوم پزشکی مازندران باشد.

مازندران ۲۲ شهرستان با حدود ۶۰ نقطه شهری و چهار هزار پارچه آبادی دارد.

فرماندار بابل اظهار داشت : در حال حاضر بیماران مشکوک به کرونای بستری در بیمارستان های بابل به ۳۵۰ نفر کاهش یافته است و یکصد تخت در بیمارستان های شهرستان در صورت نیاز به بستری بیماران مشکوک به این ویروس خالی است.

دانشگاه علوم پزشکی بابل هفت بیمارستان آموزشی درمانی شامل بیمارستان آیت الله روحانی ، شهید یحیی نژاد ، شهید بهشتی ، بیمارستان ۱۷ شهریور مرزیکلا ، بیمارستان کودکان امیرکلا ،مرکز ناباروری فاطمه الزهرا  و همچنین بیمارستان پرتو درمانی شهید رجایی بابلسر را زیر پوشش دارد.

ضرورت تلاش همگانی برای خانه‌نشینی 

ولیزاده بورا گفت : همه ما داغدار پزشکان و شهروندانی هستیم که به خاطر ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند و شهرستان بابل برای شکست ویروس کرونا با تمام وجود در حال تلاش شبانه روزی است.

وی افزود : بابل جزو اولین شهرهای مازندران بود که علی رغم تصمیم ملی ، بازارهایش را تعطیل کرد و این تعطیلی تا ۱۵ فروردین ماه ادامه خواهد داشت و در صورت ادامه شیوع ویروس کرونا، درباره تعطیلی بیشتر بازارها تصمیم گیری خواهد شد.

فرماندار بابل گفت : نظارت بر تعطیلی بازارها در این ایام تشدید خواهد شد و به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد که تجمعات در بازارها زمینه گسترش ویروس کرونا را فراهم کند.

رییس ستاد پدافند زیستی بابل اظهار داشت : در این مقطع همه دلسوزان شهرستان بابل باید به میدان بیایند و با تمام ظرفیت افکار عمومی را راضی کنند که خانه نشینی بهترین ابزار شکست این ویروس می باشد.

وی ادامه داد : اگر حتی ما در بابل شرایط فوق العاده هم اعلام کنیم اما شهروندان رعایت نکنند و به دید و بازدید و مسافرت های نوروزی بپردازند ، جز بازی با کلمات هیچ ارزش دیگری نخواهد داشت.

ولیزاده بورا گفت : خیرین بابلی در یک ماه اخیر حماسه ای بی نظیر خلق کردند و با کمک های بیش از ۲۰ میلیارد ریالی خود ، بخشی از مشکلات مراکز درمانی را رفع کردند.

وی افزود : به صورت مستمر و شبانه روزی پیگیر رفع مشکلات بیماران کرونایی به خصوص کمبود دارو هستیم تا داروها راحت تر و با سرعت بیشتر از طرف وزارتخانه تامین و به دست بیماران برسد.

شهرستان بابل دروازه ورودی بیماری کرونا به مازندران بود و با شناسایی ۲ شهروندی که به قم سفر داشتند و قرنطینه کردن آنها در بیمارستان ، شیپور ورود کرونا به مازندران را به صدا در آوردند.

در جدید ترین گزارش ارائه شده از سوی رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل، تاکنون ۱۰ هزار بیمار مشکوک به ویروس کرونا از سوی مراکز درمانی این شهرستان پذیرش شدند.

شهرستان ۵۳۱ هزار نفری بابل از دو هفته پیش تاکنون در وضعیت قرمز قرار گرفت و از مردم خواسته شد برای شکست کرونا از خانه خارج نشوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =