مهم ترین عامل مقابله با کرونا عدم حضور مردم در شهر است

قم - ایرنا - استاندار قم گفت: مهم ترین عامل مقابله با بیماری کرونا عدم حضور مردم در سطح شهر و رعایت مسائل بهداشتی است.

"بهرام سرمست" روز شنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم طی سخنانی با اشاره اقدامات و پیش بینی های موفقیت امیز تاکنون استان قم در بحث مقابله با کرونا گفت: امکانات بسیاری خوبی از جمله بیمارستان های سیار به منظور مبارزه با بیماری کرونا جذب استان گردیده است. 

استاندار قم جذب اعتبار ۱۶۰۰ میلیارد ریالی جهت تکمیل، تجهیز بیمارستان امیرالمومنین(ع) و تامین اقلام بهداشتی و پزشکی علی الخصوص پرداخت مطالبات کادرپزشکی و پرستاری استان با پیگیری مدیریت استان و رئیس مجلس شورای اسلامی را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه استان قم نسبت به سایر استان های کشور وضعیت خوبی به لحاظ امکانات و اعتبارات دارد، افزود: با این وجود انتظار عملکرد جدی تری از سوی دستگاه های مسئول در مقابله با این بیماری داریم.

وی با بیان اینکه باید مدیران خود را برای سخت ترین شرایط آماده کنند اظهار کرد: مسئولان باید برای موج دوم  احتمالی شیوع بیماری آمادگی داشته باشند.

سرمست با اشاره به ضرورت تلاش مسئولان برای تحقق سیر نزولی ورودی بیمارستان های قم خاطرنشان کرد: قم باید نخستین استانی باشد که ابتلا به کرونا در آن به صفر می رسد و در این راستا مدیران مربوطه باید برای تامین و پیگری منابع مورد نیاز تلاش جدی نمایند.

وی همچنین با اشاره به قرنطینه ی ترخیص شدگان از بیمارستان ها در نقاهتگاه تجهیز شده در مجتمع یاوران مهدی (عج)  گفت: باید نسبت به اعزام بیماران پس از درمان در بیمارستان ها به نقاهتگاه های پیش بینی شده در راستای شکستن زنجیره انتقال این بیماری برنامه ریزی صورت گرفته عملیاتی شود . 

وی تداوم و فراگیری ضدعفونی معابر شهری در کل سطح استان با مشارکت ارتش، سپاه، نیروهای مردمی و دستگاه های اجرایی را نیز خواستار شد و گفت: این طرح تا چهاردهم فروردین ادامه داشته و دستگاه های اجرایی موظف به همکاری در این زمینه هستند.

استاندار قم ضمن قدردانی از اصناف و کسبه به دلیل همراهی و پیشگام شدن در راستای مبارزه با کرونا در استان قم تصریح کرد: باید صنوف نسبت به ایجاد بسترهای فروش الکترونیکی اقلام خود اقدام نمایند تا مردم از تردد های غیر ضرور و حضور در  تجمعات خودداری کنند. 

وی بیان کرد: تعطیلی حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران در سال نو نیز نقش موثری در کاهش ورودی به استان قم داشته است.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری سال جاری تحت عنوان "جهش تولید" از سوی مقام معظم رهبری، خواستار آماده سازی و ارائه ی طرح و برنامه ی دستگاه های اجرایی برای تحقق این شعار شد.

بر اساس تازه ترین اطلاعات رسمی در روز شنبه، آمار بستری ها در مراکز درمانی قم به ۵۸۶ تن رسید. ۹۶ تن در ۲۴ ساعت گذشته ترخیص شدند که ۵۶ تن آنها مربوط به شیفت صبح امروز بوده است.

همچنین تست آزمایش کرونای ۲۰ تن از مردم قم امروز مثبت اعلام شد و آمار کلی به ۱۱۶۱ تن رسید.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز شنبه اعلام کرد: تاکنون ۲۰ هزار و ۶۱۰ تن در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۵۵۶ تن به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۷ هزار و ۶۳۵ تن نیز بهبود یافته‌اند.
شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =