عملکرد مطلوب استان سمنان در بیماریابی کرونا

سمنان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان گفت: قرارگیری این استان در صدر جدول مبتلایان به ویروس کرونا نسبت به جمعیت در کشور نشان از عملکرد مطلوب متولیان بهداشتی در بیماریابی است.

نوید دانایی عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: شناسایی بیماران نگران کننده نیست بلکه شناسایی نشدن مبتلایان به ویروس کرونا خطرناک است.
وی ادامه داد: هر چقدر بیماریابی در جامعه دقیق‌تر انجام شود، به همان اندازه شکست ویروس کرونا زودتر اتفاق می‌افتد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان بیان کرد: بیماریابی به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک می‌کند.

دانایی خاطرنشان کرد: پیام دیگر آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، مراقبت از سلامتی و ماندن در خانه است.
وی یادآور شد: ماندن در خانه و رعایت توصیه‌های بهداشتی لازمه به نتیجه رسیدن تلاش‌ها برای شکست ویروس کرونا است و انتظار می‌رود شهروندان با ماندن در خانه به جهادگران عرصه سلامت کمک کنند.

از ظهر دیروز ۹۶۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر رسید،تعداد مبتلایان استان در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به روز پیشین خود تغییری نداشت.

علیرضا رییسی معاون وزیر بهداشت در آخرین گزارش خود تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان سمنان را ۶۴۵ نفر عنوان کرده بود.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =