استاندار بغداد از احتمال قرنطینه اجباری این شهر خبر داد

بغداد - ایرنا - «محمد جابر العطا»، استاندار بغداد با تأکید بر اهمیت پیروی از مقررات بهداشتی برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا اعلام کرد که در صورت نقض دستورالعمل ها و توصیه های دستگاه های متولی ممکن است قرنطینه اجباری در پایتخت اعمال شود.

استاندار بغداد روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که استانداری برنامه های روزانه، هفتگی و ماهانه ای برای کنترل کرونا دارد و کلیه کادر درمانی، خدمات امنیتی و پشتیبانی وظایف خود را به صورت کامل انجام می دهند.
العطا گفت که دو مرکز در الکرخ و الرصافه برای بستری و جلوگیری از تماس افراد مبتلا به ویروس با کلیه تجهیزات پزشکی، درمانی، مراقبتی و انجام آزمایش های لازم به منظور اطمینان از عدم ابتلا به این بیماری در استان بغداد دایر شده است.
وی ادامه داد که این مراکز برای اجرای کلیه اقدام های ایمنی و جلوگیری از شیوع این بیماری همه گیر افراد مبتلا را بستری و قرنطینه می کنند.
از سوی دیگر، مدیرکل دفتر بهداشت الرصافه در بغداد اظهار داشت که عدم رعایت شهروندان از ممنوعیت تردد کار تیم های بهداشتی را دشوار می کند و آنچه ما را می ترساند شیوع ویروس همه گیر کرونا و از دست دادن کنترل جمعیت مبتلایان در صورت پایبند نبودن به منع تردد است.
وی گفت که در صورت تعهد افراد به منع تردد و در خانه ماندن به مدت دو هفته این کار نقش بسزایی در کنترل ویروس و سپس خاتمه بخشیدن به تهدید کرونا دارد.
در همین حال فرماندهی مشترک امروز از دستگیری ۲۰۰ نفر در بغداد که قانون ممنوعیت تردد را نادیده گرفته بودند، خبر داد.
مقام های پایتخت برای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا از سه شنبه هفته گذشته به مدت یک هفته منع رفت و آمد در بغداد اعمال کردند.
احتمال می رود با توجه به شرایط بهداشتی عراق و کم توجهی شهروندان این ممنوعیت در پایتخت و بسیاری از استان های دیگر تمدید شود.

در همین زمینه یک منبع امنیتی عراق امروز اعلام کرد که  ورودی ها و خروجی های شهرک پرجمعیت صدر در شرق بغداد توسط بلوک های بتنی بسته شده است.
به گزارش الاخباریه، این منبع گفته است که نیروهای امنیتی ورودی و خروجی های شهرک صدر را بسته اند و از تردد ساکنان جلوگیری می کنند.
بسیاری از اهالی شهرک صدر در چند روز گذشته با وجود توصیه های بهداشتی برای جلوگیری از انتشار ویروس خطرناک کرونا بدون توجه به ممنوعیت تردد پیاده راهی کاظمین شدند  تا در آیین رجبیه شرکت کنند.

بر پایه اخرین آمار وزرات بهداشت، تاکنون ۲۹۸ مورد ابتلا به ویروس در عراق ثبت شده است و ۱۷ نفر فوت شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =