استاندار: سختگیری در محورهای خوزستان تنها برای حفظ سلامتی شهروندان است

اهواز-ایرنا- استاندار خوزستان گفت: هرسال استان ما یکی از بهترین میزبانان میهمانان نوروزی بوده اما امسال با توجه به شرایط موجود، مردم ما از پذیرش مسافران معذورند لذا هر سختگیری که در محورهای استان اعمال شده تنها برای حفظ جان و سلامت شهروندان است .

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی عصر شنبه در حاشیه بازدید از ایست بازرسی خیرآباد (محور مواصلاتی استان‌های فارس و کهگیلویه و بویر احمد به خیرآباد بهبهان) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کنترل سختگیرانه محورهای ورودی و خروجی استان از روزهای گذشته به برخی از شهرستانها ابلاغ شده و در صورت لزوم این سختگیری‌ها بیشتر خواهد شد.

وی افزود: انتظار می‌رود شهروندان از اجتماعات در سطح شهرهای استان خودداری کنند چرا که هر سختگیری در دستور کار قرار می گیرد برای حفظ سلامتی خود مردم است .

استاندار خوزستان ادامه داد: امسال هیچ تمهیداتی برای میزبانی از میهمانان نوروزی اندیشیده نشده و امید می رود خود شهروندان و مسافران شرایط موجود را درک کنند.

وی بیان کرد: در حال حاضر وضعیت خوزستان پایدار است اما در بیماری های عفونی وضعیت پایدار با یک غفلت شکننده است و یک نفر می تواند بسیاری از افراد را مبتلا کند.

شریعتی تصریح کرد: برای پایداری این وضعیت تلاش خود را دوچندان کرده ایم و در روزهای آینده تصمیمات بهتری خواهیم گرفت.

وی گفت: تمامی برنامه های ما برای کنترل این ویروس بدون همکاری مردم به سرانجام نمی رسد و انتظار می رود شهروندان در این زمینه ما را یاری کنند.

استاندار خوزستان اظهار داشت: در حال حاضر ۴۲۲ در خوزستان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۲۴۲ بیمار بهبود یافته و مرخص شده اند اما ۵۷ نفر فوت کرده و ۱۲۰ بیمار دیگر نیز در بیمارستان ها بستری هستند.

پیش از این دکتر علی احسان پور  سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در روز شنبه اعلام کرد که ۳۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در خوزستان به ثبت رسیده است؛۱۰ مورد از آنها مربوط به اهواز، ۶ مورد خرمشهر و شهرستان های اندیمشک و آبادان هر کدام سه مورد دارند.

شهرستان های دزفول، شوش و شوشتر هر کدام ۲ مورد و شهرستان های امیدیه، بهبهان و رامشیر هر کدام یک مورد جدید ابتلا داشتند و در مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان به ۴۲۲ مورد رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =