پیش بینی آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: با فعالیت سامانه بارشی جدید در استان احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد.

بهروز مرادپور روز شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: بر اساس نقشه های هواشناسی طی امروز و تا فردا شب به تناوب و با شدت و ضعف شاهد فعالیت سامانه بارشی بر روی آسمان استان خواهیم بود که علاوه بر ابرناکی، گاهی وزش باد شدید و نیز کاهش دما موجب بارندگی گاهی رعد و برق می شود.

وی اظهار داشت: در نواحی مستعد احتمال ریزش تگرگ و رخداد صاعقه دور از انتظار نخواهد بود، همراهی هوای سرد با این موج بارشی علاوه بر ارتفاعات و گردنه ها در نواحی شمالی و شرقی با بارش برف همراه است.

مرادپور ادامه داد: از امروز غروب و تا فردا شب با توجه به مقدار بارشها آبگرفتگی معابر، رواناب های سطحی، سیلابی شدن مسیلها و اختلال در تردد جاده ای انتظار می رود.

وی با ببان اینکه این موج بارشی بتدریج فردا شب از روی منطقه خارج می شود افزود: روز دوشنبه بارشهایی بصورت پراکنده در نیمه شرقی استان را خواهیم داشت.

مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: روز سه شنبه شرایط بارشی در سطح استان مشاهده نمی شود و طی روز چهارشنبه به دنبال حاکمیت شرایط ناپایدار علاوه بر افزایش ابر در برخی نقاط بخصوص نیمه غربی بارشهایی یصورت پراکنده رخ خواهد داد.

وی گفت: از امشب و به ویژه برای یکشنبه شب و دوشنبه کاهش دماهای شبانه را خواهیم داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =