۸۰۰ بسته بهداشتی و معیشتی بین کودکان کار یزد توزیع شد

یزد- ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد از تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و سبد معیشتی به کودکان کار و خانواده‌های آنها در سه مرحله خبر داد و گفت: تاکنون ۸۰۰ بسته شامل ۵۴۰ بسته اقلام بهداشتی و ۲۶۰ بسته معیشتی توزیع شد .

به گزارش عصر شنبه روابط عمومی استانداری یزد، فخرالسادات خامسی هامانه افزود: این اقدام با همکاری بهزیستی، مرکز ساماندهی کودکان کار آشیانه باران و خانه فرهنگ شهید صدوقی صورت گرفت .

وی ادامه داد:  در این شرایط که کودکان کار و خانواده‌های آنها در معرض آسیب‌ها و خطرهای زیادی هستند، مشکلات معیشتی و آموزش اصول بهداشتی به آنها در دستورکار مسولان است.

این مسوول اظهار کرد: همکاری خیران در کنار برنامه‌های دولت و سایر موسسه‌های فرهنگی و اجتماعی بسیار ضروری است .

خامسی هامانه از اقدام‌های انجام شده قدردانی کرد و پیشگری از کرونا را با همکاری خانواده‌ها خواستار شد.

در سال گذشته ۱۶۹ کودک کار و خیابانی در مراکز نگهداری ویژه بهزیستی یزد پذیرش شدند که ۹۰ درصد آنها اتباع بیگانه بودند.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۱ نفر در استان به این ویروس مبتلا شدند که از این تعداد ۵۲ نفر مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است.

بنا بر اعلام روزشنبه وزارت بهداشت ،یزد با توجه به تعداد مبتلایان به کرونا از لحاظ جمعیت ( یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر) چهارمین استان آلوده کشور به این ویروس اعلام شد، بهتر است مردم در خانه های خود بمانند و  هموطنان ما هم از سایر استان ها به این منطقه سفر نکنند، تا به کرونا مبتلا نشوند. 

 در این مدت هزار و ٩٧٤ نفر با علایم تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری شدند که از این تعداد، هزار و ٧١ نفر(۵۴ درصد) پس از بهبودی ترخیص شدند.

تاکنون ۵۹ نفر در استان یزد بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =