گام مهم شورای عالی استاندارد به نفع مشاغل خانگی زنان

تهران - ایرنا- شورای عالی استاندارد با پیشنهاد ساماندهی، ارزیابی و صدور گواهی اظهاریه انطباق برای محصولات تولیدی مشاغل خانگی موافقت کرد.

به گزارش روز شنبه شورای عالی استاندارد، نظر به مطالبه بانوان صاحب مشاغل خانگی در دیدارها و بازدیدهای معاون رئیس جمهور در شهرها و روستاهای کشور و مکاتباتی که در این زمینه انجام شده بود، موضوع صدور گواهی انطباق برای محصولات تولیدی مشاغل خانگی از سوی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده مورد بررسی، مطالعه، پیشنهاد و پیگیری با مراجع ذیربط قرار گرفت.

بر این اساس، در جلسه شورای عالی استاندارد که با پیگیری و درخواست معاونت زنان و همکاری سازمان استاندارد برگزارشد، این موضوع به نتیجه رسید و مقرر شد، سازمان استاندارد با هدف رونق تولید و ارتقای کیفیت محصولات تولیدی «به جز مواد غذایی و فرآورده های مشمول مقررات اجرای اجباری استاندارد» در قالب مشاغل خانگی مطابق با قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، نسبت به صدور گواهی اظهاریه انطباق یا تایید نوع اقدام کند.

این کار در صورت درخواست متقاضی، براساس روش های اجرایی و دستورالعمل ها و ارزیابی محصول مورد نظر انجام خواهد شد.

همچنین در این جلسه مقرر شد، فهرستی از اولویت‌ها تهیه و در مرحله اول بر اساس آنها ارزیابی انطباق انجام و گزارشی از چگونگی روند کار به شورای عالی استاندارد ارائه شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =