اقدامات مقابله ای هرمزگان برابر کرونا به رییس مجلس گزارش شد

بندرعباس- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی تلفنی با استاندار هرمزگان، در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته در این استان برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا قرار گرفت.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در این گفتگوی تلفنی، ضمن آرزوی سالی سرشار از سلامتی و موفقیت برای همه مردم هرمزگان و مجموعه مدیریت این استان، از اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا در هرمزگان و توجه خوب مردم استان به رعایت توصیه‌های پیشگیرانه، تشکر و قدردانی کرد.

فریدون همتی استاندار هرمزگان نیز در این گفت وگوی ضمن تبریک سال نو به رییس مجلس شورای اسلامی، گزارشی از اقدامات و برنامه های اجرا شده برای پیشگیری و مدیریت بیماری کرونا در استان هرمزگان را ارائه نمود.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۱۵۰ کشور سرایت کرده است.

کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون حدود سه درصد گزارش شده است.

این ویروس که از شهر ووهان چین شیوع یافته یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است.

سازمان جهانی بهداشت می گوید حدود ۸۰ درصد از افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند علائم خفیفی دارند در حالیکه حدود ۶ درصد آنها دچار علائم جدی نظیر التهابی که در سراسر ریه گسترش می یابد، می شوند.

رعایت نکات بهداشتی به ویژه شستشوی مکرر دست ها و پرهیز از حضور در محیط های شلوغ، از اهمیت ویژه ای در قطع  شیوع زنجیره انتقال کرونا دارد.

آمار مبتلایان به کرونا در کشور تا روز دوم فروردین ماه ۹۹ ،۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر و در هرمزگان ۱۴۶ نفر اعلام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =