تعداد مبتلایان به کرونا در تربت‌جام به ۷۰ نفر رسید

مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام گفت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان خراسان رضوی به ۷۰ نفر رسید.

دکتر محمد افکار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۹ تن از بیماران بستری در بیمارستان سجادیه تربت‌جام بر اثر ابتلا به بیماری کرونا فوت کرده اند که ۶ فوتی قطعی از بیماری کرونا بوده و برای سه مورد دیگر منتظر جواب آزمایشهات هستیم.

وی با بیان اینکه جواب آزمایش ۴۲ نفر از موارد مشکوک به ابتلای به کرونا در این شهرستان منفی اعلام شده است ادامه داد: ۵۱ نفر از بیماران نیز تاکنون از بیمارستان مرخص شده و در منازل خود قرنطینه و تحت درمان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان سجادیه این شهر بستری شدند و در حال حاضر ۲۸ بیمار مشکوک به ابتلای به این ویروس در بخش عفونی این مرکز درمانی بستری هستند.

افکار افزود: دیر رسیدن جواب آزمایش‌های بیماران مشکوک به کرونا از مهمترین مشکلات پیش روی مبارزه با این بیماری است و در حال حاضر منتظر جواب نهایی ۶۶ نمونه آزمایشگاهی هستیم.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا در شهرستان تربت جام تاکنون سه بیمار مبتلا به این ویروس از روستاهای شهرستان صالح آباد شناسایی شده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام خود مراقبتی و رعایت بهداشت فردی را مهمترین اقدام موثر برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ذکر کرد و گفت: همه مردم باید با جدیت به این توصیه توجه ویژه داشته باشند و به آن عمل کنند.

افکار افزود: هم اکنون کمبود اقلام بهداشتی همچون ماسک، دستکش و انواع ضدعفونی کننده ها در این شهرستان مشهود است.

وی ادامه داد: سه بیمارستان سجادیه، مهر مادر و ارتش در این شهرستان با افزون بر ۱۹۵ تخت مجهز برای پذیرش مبتلایان به بیماری کرونا در نظر گرفته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =