سه مرکز غربالگری کرونا در همدان دایر شد

همدان- ایرنا- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: سه مرکز غربالگری ویروس کرونا در مراکز بهداشت شهر همدان دایر شد.

دکتر محمد طاهری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون سه مرکز بهداشت به صورت ۱۶ ساعته برای غربالگری در سطح شهرستان همدان فعال است.

وی اضافه کرد: مردم به محض مشاهده علایم کرونا می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.

طاهری مراکز غربالگری کرونا در شهرستان همدان را شامل مرکز خدمات جامع سلامت دیباج برای منطقه بالای شهر، مرکز امام حسین(ع) در منطقه خضر و مرکز ولیعصر(عج) در انتهای شاهپسند معرفی کرد.

وی خاطرنشان کرد: این مراکز در شهر همدان همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی تعطیلات نوروز کار غربالگری کرونا را انجام می‌دهند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان یادآور شد: مرکز خدمات جامع سلامت جورقان نیز همه روزه از ۸ صبح تا ۸ شب و مراکز بهداشتی در بخش قهاوند و مریانج هم به صورت شبانه روزی کار غربالگری را انجام می‌دهند.

وی هدف از ایجاد این مراکز غربالگری را کاهش مراجعه مردم به بیمارستان ها اعلام کرد.

براساس آخرین آمار اعلام شده، ۲۲۴ همدانی مبتلا به ویروس کرونا شده اند.

نتایج و یافته های آزمایشگاهی، از ظهر دیروز تا امروز نشانگر ابتلای ۲۷ همدانی به ویروس کرونا است.

بر اساس نتایج و یافته های آزمایشگاهی، از ظهر دیروز تا امروز ۹۶۶ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۰ هزار و ۶۱۰ تن افزایش یافت.

همچنین براساس این گزارش هفت هزار و ۶۳۵ نفر از بیماران کرونایی در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

همچنین با جان باختن ۱۲۳ نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به هزار و ۵۵۶ نفر رسید.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =