کارنامه دانش‌اموزان انگلیس بر اساس حدس و گمان آموزگاران ثبت می‌شود

لندن – ایرنا – دولت انگلیس پس از تعطیل کردن مدارس سراسر این کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اعلام کرد که نتیجه امتحانات سال جاری تحصیلی دانش آموزان، بر اساس حدس و گمان آموزگاران مدارس ثبت خواهد شد.

به گزارش روز شنبه روزنامه تایمز لندن، آموزگاران مدارس انگلیس بر اساس عملکرد دانش‌اموزان و نتیجه امتحانات میان ترم، نمره آنها را تعیین خواهند کرد. در اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی به عنوان اجزای تشکیل دهنده انگلستان هم نظام مشابهی در رابطه با تعیین نمرات دانش‌آموزان به اجرا گذاشته خواهد شد.

مدارس انگلیس از دیروز جمعه یکم فروردین ۱۳۹۹ به دستور دولت بوریس جانسون تعطیل شد. بر اساس اعلام وزیر آموزش، دانش‌آموزان پس از پایان آخرین کلاس درس خود در روز جمعه تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود. 

این برای اولین بار پس از بازگشایی مدارس سراسری در انگلیس است که دولت دستور تعطیل شدن آن را صادر کرده است. 

ساعاتی پیش از آن وزیر آموزش دولت محلی ولز و سر وزیر اسکاتلند نیز از تعطیلی مدارس این دو منطقه، بر اثر شیوع ویروس کرونا خبر دادند.

«کریستی  ویلیامز» وزیر آموزش دولت محلی ولز با صدور بیانیه‌ای عنوان کرد که با جلو کشیدن تعطیلات عید پاک، مدارس از روز جمعه  تعطیل خواهند بود. او گفت پیام تصمیم دولت ولز این خواهد بود که مردم سالم باشند و با کمک یکدیگر بتوانیم ویروس کرونا را شکست دهیم.

«نیکلاس استرجن» سروزیر دولت اسکاتلند هم با اعلام تصمیم مشابهی افزود که مردم نباید تصور کنند مدارس بعد از پایان تعطیلات عید پاک بازگشایی خواهند شد.

تصمیم دولت انگلیس برای ثبت نمرات دانش‌اموزان بر اساس حدس و گمان مدارس انتقادهایی را به دنبال داشته و به ویژه دانش‌اموزان مقطع آخر دوره متوسطه که نمرات آنها در فرآیند پذیرش دانشگاه نقش تعیین کننده‌ای دارد، چندان دل خوشی از این سیاست ندارند. 

بر اساس نظام آموزشی انگلیس، دانش‌اموزان پایه ۱۳ دوره متوسطه فرم ثبت نام دانشگاه را در ابتدای سال تکمیل و ارسال کرده و درصورت احراز شرایط دانشگاه و کسب نمرات قبولی پذیرش می‌شوند. این مساله به ویژه برای دانش‌اموزانی که برای دانشگاه‌های معتبر تقاضای تحصیل کرده‌اند حائز اهمیت است که نمرات بالایی را کسب کنند. 

تایمز گزارش داد که دولت برای دانش‌اموزانی که از نمرات خود رضایت ندارند این امکان را در نظر گرفته که به محض بازگشایی مدارس در امتحانات شرکت کنند. با این حال مقام‌های وزارت آموزش انگلیس امیدوار است که تعداد کمی از دانش‌اموزان خواستار تعیین نمرات خود بر اساس نتیجه امتحانات شوند. 

دولت انگلیس از هفته گذشته سیاست‌های سختگیرانه ای را برای مقابله با شیوع بیشتر کرونا وضع کرده و پیش کرده که در روزها و هفته‌های آینده تعداد ابتلا به این ویروس بیشتر شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =