۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۵۲
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 83722996
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هدفگذاری همه بخشهای باید در راستای جهش تولید باشد

مشهد- ایرنا- مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی گفت: هدف گذاری بخشهای مختلف در سال ۹۹ باید در راستای جهش تولید باشد که این مهم مورد توجه این سازمان نیز هست.

میثم کرمانی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به شعار سال جدید و تاکیدات مقام معظم رهبری بر تداوم در رونق تولید و ایجاد جهش در این بخش افزود: برنامه ریزی های سازمان همیاری نیز در سال جدید در بخش های مختلف عمرانی، بازرگانی، تجهیزات، ماشین آلات و گردشگری در راستای جهش تولید در کشور و استان خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیتی که در سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی وجود دارد تلاش می‌شود با برنامه‌ریزیهای متنوع در بخشهای ستادی و همچنین شرکتها و موسسات تابعه حجم مبادلات سازمان به سه برابر پارسال افزایش یابد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی در ادامه همچنین به بحران بیماری کرونا و شرایط ویژه کشور اشاره و بیان کرد: برای رشد و توسعه همه جانبه باید هر تهدیدی را به فرصت تبدیل نمود و حتی در چنین شرایطی که همه به دنبال چاره اندیشی برای برون رفت از بحران بیماری همه‌گیر هستیم با القای روحیه جهادی و ترغیب همگانی، شکوفایی خلاقیت، نوآوری، تفکر و ایده‌پردازی را در جامعه احیا کرد.

وی گفت: سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی در همین راستا با هدف یاری‌رسانی به ملت ایران و هم استانیها در کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا، افزایش سطح اطلاع‌رسانی همگانی و مقابله و تلاش در جهت مهار و ریشه‌کنی این نگرانی، فراخوانی منتشر کرده است.

کرمانی افزود: در این چارچوب سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی با تکیه بر دانش بومی، خلاقیت و ایمان راهکارهای لازم در راستای تغییر وضعیت کنونی و ایجاد فرصتتهای بدیع اقتصادی، ایده‌ها ناب را جمع آوری و آنها را به عنوان راهکارهای عملیاتی برای خلق جهش اقتصادی در مقطع زمانی پساکرونا بکار خواهد گرفت.

 رهبر معظم انقلاب  شعار سال ۱۳۹۹ را "سال جهش تولید" نامگذاری کرده‌اند.

سازمان همیاری شهرداریها که از سال ۱۳۶۹ پیرو مجوز وزارت کشور و بر اساس قانون شهرداریها فعال شده، یک نهاد عمومی غیردولتی است که با هدف تامین نیازمندیهای شهری، تاسیسات مورد نیاز عمومی و کمک به تامین خودکفایی شهرداریها تاسیس شده است.

این سازمان از طریق تجمیع امکانات و سرمایه‌هایکوچک و پراکنده، افزایش توان مالی شهرداریهای عضو و توانمندسازی این نهادها را برای اداره امور شهری از طریق ایجاد درآمدهای ناشی از تولید، فعالیتهای اقتصادی و خدماتی در دستور کار دارد.

۷۵ شهرداری در سطح استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی عضو بهره‌بردار از خدمات سازمان همیاری شهرداریها هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =