میزان ورود مسافر به هرمزگان ۹۰درصد کاهش یافت

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا و شدت کنترل مبادی ورودی استان، شاهد کاهش بیش از ۹۰ درصدی ورود مسافر به این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

فریدون همتی عصر شنبه در نشست ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری با استانداران در راستای مقابله با بیماری کرونا افزود: در سواحل، بنادر و جزایر استان هرمزگان نیز، گردشگر نوروزی دیده نمی‌شود.
وی بااشاره به برخی اظهارنظرها درخصوص تردد خودروها با پلاک شهرهای مختلف در بندرعباس، تصریح کرد: درهرمزگان و بویژه شهر بندرعباس جمعیت هایی از شهرهای مختلف کشور ساکن هستند که با خودروهایی با پلاک همان شهرها در این استان زندگی و تردد می‌کنند.
استاندار هرمزگان اضافه کرد: ورودی ها و خروجی ها به شکل سختگیرانه درحال کنترل و مراقبت هستند و روزانه تعداد زیادی از مسافران با احترام از سفر به این استان منصرف شده و بازگشت داده می شوند.
همتی با بیان اینکه تب سنجی یکی از ابزارهای مورد تایید وزارت بهداشت وملاک های تشخیص بیماری کرونا است، خاطرنشان کرد: بر این اساس و با کنترل و مراقبت ها، از ورود افراد مشکوک به بیماری به استان جلوگیری و آنها به مراکز درمانی و یا به شهر خودشان بازگشت داده می‌شوند.
وی ادامه داد: هرمزگان یکی از هفت استان کشور است که با همت نیروی دریایی سپاه در آن بیمارستان صحرایی راه اندازی شده است.
 استاندار استاندار اظهارداشت: امکانات درمانی و بیمارستانی به اندازه کافی در این استان پیش‌بینی شده و امکانات نقاهتگاه نیز در نظر گرفته شده است.
همتی همچنین با قدردانی از مردم هرمزگان برای توجه به توصیه ها در راستای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا، تصریح کرد: از مردم می‌خواهم تا همچنان با ماندن در خانه و خودداری از تردد و مسافرت، به قطع چرخه انتقال این ویروس کمک کنند.
استاندار هرمزگان یادآور شد: ضدعفونی مکان های عمومی در سطح استان با جدیت بیشتر ادامه دارد و فعالیت واحدهای تولیدی برای تامین کالاهای بهداشتی مورد نیاز نیز به صورت شبانه روزی در حال انجام است.
وی افزود: بنگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی در استان هرمزگان نیز کمک های بسیار خوبی در راستای تامین تجهیزات درمانی، بیمارستانی و بهداشتی داشته‌اند و این کمک ها همچنان ادامه دارد.
استاندار هرمزگان افزود: با توجه به نامگذاری سال ۹۹ از سوی رهبرمعظم انقلاب به عنوان جهش تولید، از همین ابتدای سال تلاش در راستای تحقق این هدف، مورد تاکید رییس جمهور و دولت است و در این مسیر ما نیز در هرمزگان تلاش خواهیم کرد با جدیت تولید را مورد حمایت قرار داده و جهش مناسبی را در حوزه تولید در هرمزگان رقم بزنیم.
همتی در ادامه با اشاره به تصمیم های ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: در این راستا تمامی بازارها و مراکز خرید در هرمزگان به جز صنف های ضروری، همچون دیگر مناطق کشور تا پانزدهم فروردین تعطیل هستند.
رییس جمهوری  در این نشست با قدردانی از توجه مردم به نکات و توصیه‌های وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، بر ضرورت رعایت این نکات در جامعه و تلاش مضاعف مسوولان در کنترل شیوع این بیماری در کشور تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی افزود: آمار و گزارش ‌های مبارزه با کرونا در سراسر کشور امیدوار کننده است و باید با رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی در راستای پویایی فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی کشور گام برداریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =