کاهش ۶۲ درصدی تردد در جاده‌های لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: تردد در یکم فروردین ماه امسال در جاده‌های استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۲ درصد کاهش یافت.

عباس شرفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس گزارش ترددشمار خودرو، تعداد ۱۳۹ هزار و ۸۹۳ دستگاه وسیله نقلیه در محورهای استان تردد داشته است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۲.۳۶ درصد کاهش نشان می دهد.

وی افزود: ساعت اوج تردد در محورهای استان در طی این مدت بین ساعت ۱۵ تا ۱۶ بوده است.

شرفی بیان کرد: بیشترین تردد در جاده خرم آباد - پلدختر (چم انجیر) با ۶ هزار و ۵۸۱ وسیله، خرم آباد - سه راهی الشتر (رفت ) با ۶هزارو ۵۰۳ وسیله و سه راهی الشتر -خرم آباد (برگشت ) با ۶ هزار و ۱۲ وسیله نقلیه می‌باشد.

وی اضافه کرد: سرعت متوسط در محورهای مجهز به تردد شمار ۷۹.۴ کیلومتر است که آزاد راه خرم آباد - اندیمشک با ۱۰۰ بیشترین و سه راهی نورآباد- نهاوند با ۴۹ کیلومتر کمترین سرعت را داشته اند.

وی ادامه داد: این آمار نشان می دهد که اکثر مردم به توصیه ها درخصوص پرهیز از سفرهای غیرضروری به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا توجه دارند اما باز هم تاکید می کنیم هموطنان از سفر پرهیز و در خانه بمانند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان تصریح کرد: نوروز امسال متفاوت از سال های قبل است و از مردم می خواهیم این شرایط را درک کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =